Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Який гребний гвинт краще для човнових моторів?

Який гребний гвинт краще для човнових моторів?

Найчастіше любителі відпочинку на воді набувають відразу човни Колібрі, щоб потім не підбирати окремо до них окремо двигун. Адже щоб зробити грамотну покупку, потрібно досить добре розбиратися в човнових моторах. Однак навіть не всі просунуті користувачі відразу звертають увагу на гребний гвинт моторів. А він є однією з головних складових човнового мотора. Згодом, власники човнів приходять до того, що підбирають більш відповідне рішення для свого судна. Щоб полегшити Ваші роздуми, ми проведемо порівняння сталевого та алюмінієвого гребного гвинта за основними критеріями, які є очевидними для будь-якої людини.

Перше, на що всі звертають увагу - це звичайно ціна. Тут сталевий гвинт явно програє, оскільки його вартість в 2-3 рази вище алюмінієвого аналога. І така цінова політика стосується тільки гребних гвинтів, які користуються масовим попитом. Якщо взяти спеціальні гвинти, призначені для спортивних плавзасобів, то різниця в ціні буде значно вищою.

Що стосується ваги даної запчастини, то відповідь очевидна навіть для мало обізнаного в човнах людини. Звичайно ж, сталь важче алюмінію. Причому як мінімум удвічі. Існує думка, що сталевий гвинт через свою тяжкості збільшує час розгону моторного човна. Чисто теоретично, згідно із законами фізики таке твердження звучить переконливо. Але на практиці все зовсім інакше, адже гвинт працює не в повітрі, а у воді. У цьому зв'язку показовим є той факт, що професійні гонщики, які борються на змаганнях за десяті частки секунд, використовують виключно сталеві гвинти.

Інші ж стверджують, що велика вага сталевого гвинта створює надмірне навантаження на підшипники і, як результат, сприяє його швидкого зносу. Це чергова помилка. Міцність підшипників взагалі непорівнянна з вагою самого гвинта. А ось дисбаланс, який викликає зовсім непотрібну вібрацію при обертанні, якраз може вплинути на прискорений знос підшипників. Саме алюмінієві гвинти можуть страждати дисбалансом через неякісну виливки на виробництві.

Безумовно, сталь за своїми характеристиками міцніше алюмінію, і це дає сталевому гвинта перевагу в самій конструкції даної деталі. Лопаті сталевого гвинта виготовляються набагато тонше по перетину, що дозволяє набагато простіше борознити водні простори, буквально розрізаючи воду.

Ще одна перевага сталевого гвинта - його можна використовувати в полупогруженном стані, що дає значну надбавку до швидкості.

Опубликовано: 13.07.2015 14:34

Какой гребной винт лучше для лодочных моторов?Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia