Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Сміттєва риба колюшка - користь і шкода

Сміттєва риба колюшка - користь і шкода

Колюшка є смітної рибою. На території Росії мешкає два види цього сімейства : велика ( колюшка трехиглая ) і мала ( колюшка девятииглая ) . У Фінській затоці можна зустріти морську колюшку . Ареалом проживання цієї бестії є також безліч проточних водойм Ленінградської області. Отисккать її можна навіть в абсолютно ізольованих ставках і кар'єрах . Але найчастіше її можна зустріти у Невській губі.

    
Примітною частиною тіла нашої героїні є її колючки. На спині трехиглой колюшки є три великих і гострих шипа . За таким же променю - колючці знаходиться на кожній зі сторін черевця. Це все , що залишилося риби від черевних плавників в процесі еволюції. Вдобавок до шипів , на її тілі є кілька великих кісткових пластинок . Наявність подібної захисту робить вельми складним звичайний прийом взяття улову голою рукою . Нерідкі випадки , коли проковтнула колюшку хижа риба також гине , оскільки « розпустилася » в її шлунку рибка протикає своїми голками стінки шлунка. Тим не менш, ця риба зустрічається в раціоні харчування миня , щуки , тріски , Керчака і навіть салаки .

    
Ареал проживання тьрехіглой колюшки дуже обширний. Її можна зустріти як в холодних північних водах Баренцева моря або Балтики , так і в теплих водах Чорного і навіть Середземного морів.

    
Девятииглая колюшка вважається однією з найменших за розмірами. Її максимальна довжина досягає всього 90 мм. Втім , середні розміри спійманої риби не перевищують 50-60 мм. Її трехиглая сестра володіє такою ж довжиною , проте завдяки високому і товстому тілу вона здається більш великої . Обидва види риби живуть як в солоній , так і в прісній воді. У раціон харчування колюшки входять різні хробаки , ракоподібні , личинки комах , а також ікра та мальки різних порід риб. Вона є вельми агресивним конкурентом в харчуванні багатьом цінним промисловим породам риб.

    
Особливо великої шкоди приносить корюшка сучасним рибним господарствам . За це з нею повсюдно і небезуспішно борються. Завдяки своїй численності , в минулі часи корюшка ставала предметом особливого промислу. З спійманої риби витоплювали жир , а залишки пускали на виробництво кісткового борошна. Нині господарське значення корюшки досить невелика. Відловлених рибу пускають на відгодівлю птиці , свиней , а також штучно разводимой риби. У період блокади жир корюшки , а в ньому міститься близько 5 % каротинів , успішно використовували в госпіталях для загоєння отриманих солдатами ран і опіків.

    
Для всіх видів колюшки характерна особлива турбота про підростаюче потомство. Нерест нашої героїні починається в перші літні деньки . У цей час самець приступає до будівництва гнізда , матеріалом для якого стають залишки торішньої рослинності. Всі елементи він склеює спеціальним секретом , що виділяється до того часу його нирками. Потрапивши у воду , він набуває пружність і міцність . Кожне з гнізд володіє окремим входом і виходом . Після побудови гнізда , він запрошує в нього самку , а після відкладання ікринок та їх запліднення , пильно охороняє житло майбутнього потомства.

    
Колюшку не даремно називають бичем рибалок. Ся риба настільки юркая і спритна , що примудряється поцупити з гачка насадку ще до моменту потрапляння оной на дно водойми. Причому робить вона це настільки вправно і віртуозно , що випадки потрапляння на гачок фіксуються дуже рідко. Втім , навіть у разі піймання , пуття від такого улову практично немає. Їм можна , хіба що кішку нагодувати. Однак перед цим рибу слід ретельно зварити , оскільки та практично завжди заражена стрічковими глистами. Інший раз число паразитів настільки велике , що живіт риби просто розривається , і вона гине. У цьому випадку її тіло спливає і стає здобиччю численних морських птахів , які , проковтнувши видобуток , стають черговими « володарями » паразитує складової.

    
Вдалої риболовлі !

    
Rybolov.ORG - рибальські товари за розумними цінами

Опубликовано: 24.02.2014 10:08

Сорная рыба колюшка - польза и вредВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia