Читай.net     
♦ Без комментариев

У Камбоджі прийняли нестандартне рішення

У Камбоджі прийняли нестандартне рішення
Війна, яка тривала на території Камбоджі більше тридцяти років, розпочинаючи ще з 1960 року, і до цього дня нагадує про себе жителям цієї країни, приносячи нові нещастя. Річ у тому, що практично буквально уся територія Камбоджі усіяна мінами, що не розірвалися, і бомбами, які налічуються мільйонами. Тільки статистика за минулий рік показала, що жертвами цього "відлуння війни" стали 154 людини.
Щоб нейтралізувати дію небезпечних "подарунків з минулого" влада зважилася на незвичайний вчинок. У Камбоджу завозитимуть з Африки велетенських щурів. Ці тварини пройшли спеціальну підготовку по знешкодженню мін.
Буквально днями в одну з провінцій країни прибули п'ятнадцять гризунів, щоб узабезпечити територію, на якій знаходяться храми Ангкора, відомі всьому світу. Навчанням велетенських щурів займаються бельгійські фахівці у рамках проекту АРОРО. Ця неурядова організація приступила до розведення велетенських щурів вісімнадцять років тому. В ході досліджень з'ясувалося, що цих тварин можна досить ефективно використати у виявленні мін.
Приміром, для спеціально навченого велетенського щура знадобиться всього двадцять хвилин, щоб обстежувати територію, на яку у людини з міношукачем пішли б чотири дні пошуків. Гризун ніяк не реагує на звичайні шматки металу або старі монети, тільки на вибухову речовину. Вага тварини дозволяє уникнути активації міни або бомби, тому тварини отримують в нагороду ласощі, а людям зберігається життя.

Опубликовано: 06.07.2015 23:35

В Камбодже приняли нестандартное решениеВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia