Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

У Новій Зеландії може прокинутися вулкан з Володаря кілець

У Новій Зеландії може прокинутися вулкан з Володаря кілець
Новозеландські фахівці Королівського науково-дослідного інституту стурбовані вірогідністю виверження знаменитого вулкану Руапеху. Цей вулкан став прототипом Фатальної гори з популярної кінотрилогії "Володар кілець".
За словами одного з вулканологів, зараз спостерігаються усі ознаки того, що вулкан скоро може прокинутися. Після недавніх відвідувань цього вулкану були виявлені великі виділення вулканічногогазу.
Тому влада країни попереджає туристів і скелелазів про те, що до вулкану не можна наближатися на відстань менш, ніж два кілометри. Окрім цього, влада ввела другий рівень вулканічної небезпеки. Як правило, його встановлюють в тих випадках, коли у вулканів проявляється середня або підвищена активність.
Минулого місяця вченими було виявлено збільшення температури озера кратера в Руапеху. Починаючи з квітня температура підвищилася з 25 до 46 градусів Цельсія.
Проте ніхто не може дати гарантії того, що виверження все-таки почнеться. Температура озера кратера постійно міняється, воно то нагрівається, то остигає. Впродовж шести років подібних циклів було зареєстровано вісім, проте жоден з них так і не завершився виверженням. І тричі була оголошена тривога другого рівня.
Активним вулканам властиво подавати ознаки життя, але після цього вони повертаються в спокійніший стан. Руапеху - це найвища відмітка Північного острова в Новій Зеландії. У 1945 році було зафіксовано 60 його вивержень. Востаннє виверження було в 2007 році, тоді постраждала тільки одна людина. Турист не зміг покинути небезпечну територію через те, що його нога застрягла між камінням.

Опубликовано: 13.05.2016 23:26

В Новой Зеландии может проснуться вулкан из Властелина колецВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia