Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Сухі водоспади Колумбійського плато

Сухі водоспади Колумбійського плато
Геологи усього світу ось вже більше 100 років сперечаються про те, як виник такий дивний рельєф поверхні вулканічного базальту на Каліфорнійському плато, якому вже понад 10 мільйонів років
У США, штат Вашингтон, є дивні за формою рельєфу западини, які, можливо, колись були найбільшим водоспадом на землі. І це в тій місцевості, де річні опади складають менше 20 см. Вчені ніяк не можуть визначитися з походженням даних форм.

Варто відзначити, що дивної форми рельєф, який включає в себе каньйони без річок, сотню «сухих» водоспадів, пагорби з гравію, а вершина з стоповерховий будинку, величезна кількість брил і глибоких западин, займає площу 16 тисяч квадратних миль.

Деякі дослідники припускають, що стіни, висотою з п'ятиповерховий будинок, були утворені більше 10 мільйонів років тому з вулканічного базальту в слідстві освіти вертикальних тріщин в охолодженої лаві, під час стиснення. На початку 20 століття вчені заявили, що базальтовий ландшафт незрозумілою форми утворився через множин повеней.

Пізніше вчені заявили, що в даній місцевості ніколи не було річок. Однак подальші дослідження показали, що западини були утворені під час останнього «льодовикового» періоду. А завдяки своїй достатній м'якості, базальт піддався розмивання. Все це і додало рельєфу такий незвичайний вид.

А поки вчені донині сперечаються про походження цих дивовижних «сухих» водоспадів, туристи з усього світу прагнуть помилуватися цими загадковими красотами.

Опубликовано: 29.03.2017 00:02

Сухие водопады Колумбийского платоВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia