Читай.net     
♦ Происшествия

Український дипломат проти митниці із-за геліка

Український дипломат проти митниці із-за геліка
Між Київською міською митницею і віце-консулом України в іспанській Малазі почався судовий розгляд. За даними Єдиного реєстру судових рішень, консул був невдоволений тим, як митники оформили позашляховик Mercedes - Benz G- класу або по-простому "гелік". Дипломат мав намір добитися від суду звільнення його від сплати податків за ввезення цього елітного авто. Митниця зі свого боку просила суд відмовити в задоволенні позову.
Як з'ясувалося, у кінці грудня минулого року український дипломат намагався ввезти з Іспанії цей автомобіль. Проте йому в митному оформленні було відмовлено, оскільки працівники митниці порахували вартість авто, яку вказав консул, істотно заниженою.
Основою відмови стала раніше оформлена декларація на аналогічний Mercedes - Benz. Чиновники митниці намагалися переконати дипломата відкоригувати вартість геліка.
Проте варто розібратися, в чому причина небажання віце-консула сплатити необхідний податок.
А справа все в рішенні уряду Віктора Януковича. З 2004 року українським дипломатам було дозволено ввозити в Україну різноманітні товари без сплати податків. При цьому їх вартість не повинна перевищувати половини зароблених грошей в зарубіжному відрядженні.
І як з'ясував суд, за чотири роки роботи в Іспанії віце-консул заробив більш ніж 100 тисяч євро, тому дипломат зміг укластися у встановлений ліміт.
Проте постанова, яка звільняла дипломатів від сплати податків за товар, що ввозився, була скасована у вересні 2014 року. І, здавалося б, у митників були усі козирі на руках. Проте вони програли суперечку в суді, оскільки нова постанова увійшла до сили тільки в січні 2015 року.
Суд задовольнив позов дипломата, визнав незаконним опір митників українізувати іномарку.

Опубликовано: 28.03.2015 11:37

Украинский дипломат судится с таможней из-за геликаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia