Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

Товщиномір лакофарбового покриття авто - призначення та аспекти підбору

Товщиномір лакофарбового покриття авто - призначення та аспекти підбору

Призначення і види товщиномірів лкп

Основне призначення товщиноміра лакофарбових покриттів, вимірювати товщину немагнітних матеріалів при неруйнівному контролі або діагностиці. Такий прилад застосовується в багатьох галузях (авіабудування, нафтогазова і хімічна промисловість ...), тим не менш, частіше він використовується при визначенні стану автомобіля в момент покупки.

Найбільш поширеними є два види таких приладів:

- Магнітний, застосовується для роботи з покриттям нанесеним на магнітні метали (кузов авто або сталеві деталі)

- Вихрострумовий, застосовуються для визначення товщини покриттів нанесених на немагнітні (кольорові) метали.

Зробивши виміри, і порівнявши їх з довідковим матеріалом, спеціаліст робить висновок про те, перефарбовувався чи автомобіль, або окремий його елемент, або фарба рідна (заводська). Іноді отримані результати порівнюють з показниками знятися з даху, так як статистично вважається, що цей елемент кузова найрідше схильний дефектів, а відповідно і перефарбовуванню.

Вибір товщиноміра

Перш ніж купити товщиномір ЛКП, слід реально уявляти, для яких цілей він потрібний, і як часто буде використовуватися. Для разового використання при визначенні стану кузова недорогого автомобіля можна вибрати простішу модель без зайвих опцій. Для професійної роботи слід звернути увагу на апарати з зносостійкими наконечниками, точної калібруванням. Як правило, для таких цілей необхідні вимірювачі двох типів (магнітні та вехретоковие).

Так само при виборі товщиноміра слід звернути увагу на якість роботи та русифікацію меню дисплея, а так само кліматичний діапазон експлуатації. Деякі моделі дають точні вимірювання при температурі від -30 C ° до + 50 C °. Похибка таких моделей становить 7-10 мкм (для порівняння товщина людської волосини становить близько 40-60 мкм). Товщиномір з екраном (найчастіше РК) дає точну інформацію в цифрах про всі виявлені дефекти та товщині нанесених покриттів, що дозволить показати реальну картину про стан автомобіля. Товщиномір з індикатором дешевше, але виробники знижують випуск таких приладів.

Стандартна товщина заводських лакофарбових покриттів складає 70-190 мкм. Діапазон стабільного (точного) вимірювання приладу розташовується в межах 0-1000 мкм. Отже, це дозволить точно визначить всі ділянки, де проводилася подальша перефарбування автомобіля.

Прилад з нажімним датчиком мул ж курок, принципового значення не має, тут перевага віддається тільки індивідуальним зручності в експлуатації. До недоліків курковий апаратів можна віднести ймовірність зносу датчика взаємодіє з поверхнею.

Клас товщиноміра залежить від його функціоналу, надійності і від кількості вимірювань, а так само від швидкості відгуку і точності вимірювання. Бюджетний варіант підійде для тих, хто планує проводити вимірювання до 15-20 разів на рік

Від потужності і ємності акумулятора залежить довговічність роботи, точність вимірювань і яскравість (контрастність) екрана.

Опубликовано: 26.06.2013 19:26

Толщиномер лакокрасочного покрытия авто – назначения и аспекты подбораВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia