Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

Волога і валовий національний дохід: вологомір дерева

Волога і валовий національний дохід: вологомір дерева

Волога міститься в значній кількості виробів, що випускаються промисловістю і, отже, вода є складовою частиною валового національного доходу будь-якої країни. Однак це не означає, що збільшувати цей важливий показник доцільно за рахунок збільшення вологи в продукції. Особливо це стосується найбільш поширеного будівельного матеріалу - дерева. Контролювати вологість можна якщо купити вологомір деревини для виконання оперативних замірів.

Підвищена вологість деревини у виробництві виробів - це гарантія шлюбу, який може проявитися в процесі їх експлуатації через невизначений час. При величезних обсягах виробництва (наприклад, річне споживання деревини лише в Китаї становить 122 млн. кубометрів) втрати від шлюбу значні.

Способи вимірювання вологості і принцип роботи вологоміра

Робота вологомірів заснована на перетворенні вологості в фізичний параметр, величину якого можна виміряти.

Серед способів вимірювання вологості можна виділити наступні:

• Хімічний - заснований на вимірі обсягу газу або рідини при обробці зразка спеціальною речовиною, реагуючому тільки на воду.

• Оптичний - виконує заміри оптичної щільності зразка, яка тісно корелюється з вологістю

• Кондуктометричний - вміст вологи визначається за електричному опору зразка

• діелькометричний - визначає вологість за значенням діелектричної проникності зразка, обумовленого за допомогою високочастотного випромінювання. Величина загасання ВЧ коливань визначається властивостями матеріалу і його вологістю.

Датчики вологомірів

Незалежно від принципу дії вологоміра їх датчики можуть бути двох видів: плоскі електропровідні контактні площадки і голчасті загострені електроди. Перші не ушкоджують контрольованої поверхні деревини, другі на зразках залишають поглиблення. Робота з плоскими датчиками проста - їх притискають із зусиллям до одного кілограма до зразка і виробляють завмер.

Голчасті датчики випускаються декількох модифікацій і відрізняються габаритами. Датчики великих габаритів розраховані на глибоке занурення і забезпечуються рухомим «молотком» на штанзі датчика. Часто в комплект входять обидва датчика.

Конструкція вологомірів

Зазвичай вологоміри виконуються в пластмасових корпусах, інформація надається на LCD-дисплеї. Діапазон вимірювання вологості лежить в межах від 4 до 80% з кроком 0,5% і похибкою 1,5%. Харчування вологомірів портативних - низьковольтне.

Робота з вологоміром не викликає труднощів: включаємо живлення, в меню вибираємо потрібну породу (до 64 порід деревини, об'єднаних у кілька груп), встановлюємо режим калібрування і заміряємо вологість. Весь процес займає кілька секунд.

Влагомери, окрім свого прямого призначення, використовуються для контролю якості вологозахисних покриттів і якості лакових покриттів, що запобігають проникненню вологи в матеріал виробу.

Опубликовано: 26.06.2013 19:15

Влага и валовой национальный доход: влагомер дереваВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia