Українські шпажисти показали клас

В Москві проходить чемпіонат світу серед фехтувальників. Старт цього турніру виявився дуже невдалим для української збірної, оскільки фаворити у повному складі провалили свої виступи в індивідуальних змаганнях. Для Ольги Харлан, яка лідирує у світовому рейтингу, дев'яте місце не відповідає її статусу. Невтішними були результати і у Олександра Ягідки. Проте для тренерського штабу української збірної це не було несподіваним, оскільки їх головною ставкою були тільки командні турніри. І наші спортсмени не розчарували, проявивши свою майстерність в повній мірі.
Звичайно, збірна шаблістів не може постійно лідирувати тільки за рахунок Ольги Харлан. Попри те, що наші дівчата дійшли до фіналу, вони показали, на жаль, другий результат, завоювавши срібні медалі.
Проте в інших видах наші фехтувальники отримали сенсаційну перемогу. Для жіночої збірної по шпазі цей успіх був воістину довгожданим, оскільки в цьому виді українці не домагалися медалей на світових чемпіонатах з 1998 року. До того ж фінальний поєдинок з французами змусив грунтовно понервувати. Яна Шимякіна, яка є олімпійською чемпіонкою, билася невпевнено, пропускаючи укол за уколом. Хоча до її виходу українки почували себе упевнено завдяки переконливій перевазі в дев'ять очок. На щастя Яна проявила стійкість і змогла відстояти перемогу тільки на останніх секундах з рахунком 44 : 42. Таким чином, у наших шпажисток бронзові медалі.
Чоловіча команда шпажистів завоювала золото для України. Наші хлопці упевнено йшли до перемоги, з легкістю вигравши у фіналі у команди з Південної Кореї. А перед цим вирвали перемогу у росіян з рахунком 33:34.

Опубликовано: 20.07.2015 17:42