Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Кришталева печера

Кришталева печера

Зовсім недавно, в 2000 році, в мексиканській пустелі Чіуауа була здійснена дивовижна знахідка. На глибині 300 метрів виявили печеру, в якій знаходяться найбільші з відомих людству кристалів природного походження. 
Ця печера була відома ще з 1794 У ній видобували цинк, свинець і срібло, тому використовували як шахту. До початку 20 століття її закрили, і тільки в 2000 році знову відкрили і стали в ній бурити. Перші відкриття вразили бурильників: очам відкрилися небачені досі гігантські селеніти. Ці кристали схожі на прозорі промені, що досягають воістину величезних розмірів - до 15 метрів. При цьому вага кожного кристала може досягати до 50 тонн, а в діаметрі - більше 1 метра. 
Учені, що дослідили печеру, вважають, що кристали сформувалися півмільйона років тому під шаром води, там, де зустрічаються термальні води (температура перевищує 50 градусів) і холодні води, насичені киснем. В процесі цього тривалого контакту відбувалася передача кисню і окислення іонів сульфіду. Протягом декількох тисяч років умови залишалися незмінними, і це призвело до формування кристалів разючих розмірів. 
Селеніт є найкрасивішою різновидом кристалічного гіпсу, її називають також «місячним каменем». Завдяки м'якому білому світінню, що нагадує місячне світло, камінь назвали на честь Селени - богині Місяця. 

Опубликовано: 09.08.2014 13:31

Кристальная пещераВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia