Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Японська кухня: філософія

Японська кухня: філософія
Фоско Мараіні, італійський кухар, знавець японської кухні, дуже красиво і точно висловився про японську кухню. "Західна їжа - прилучення до влади людства. Тут присутні знаряддя війни - вилки, ножі! Червона плоть, що розрізається гострим ножем. Китайська кухня - прилучення до мистецтва. Що це за щільні і слизькі кульки, з чого вони вийшли ? Як готувати цей незвичайний ароматний соус? Японська їжа - прилучення до природи. Якщо лист, то він лист; якщо риба - то риба; якщо корінь - то корінь. Кількість порції відміряно так, щоб насититися, щоб не переїсти і не викликати можливої відрази".
Дивовижна філософія японської їжі ставить її осібно навіть у загальній східній кулінарії. Взяти, приміром, китайську кухню. Свого часу вона зробила величезний вплив на формування японської, але з принципами японської не має спільного. Тобто якісь загальні принципи були дані, а далі японська кухня пішла своїм шляхом. Китайські кухарі витончені майстри . Для них продукти - це матеріал, база, з якої можна придумувати що завгодно. Сама вища похвала кухареві з Китаю це нерозуміння того, з чого приготовано подане вам блюдо. Для нього це означає, що він майстерно зумів замаскувати смаки продуктів і навіть повністю змінити їх. Ніде більше не побачити страви "риба зі смаком качки" або "качка зі смаком водоростей".
Японський кухар - зовсім протилежна справа. Його головне завдання розкрити смак продукту , а не заховати його під нагромадженням інших продуктів. Японські гурмани високо цінують кухню, тому що в ній кожен продукт (овоч , фрукт , трава , риба , корінь і т.д.) найбільш повно розкрито в свій сезон. Наприклад, смажений вугор та форель японці їдять в літню спеку, бамбукові паростки - у весняний період, в осінній на стіл подають корінь лотоса, взимку їдять хурму , мандарини. Європейці звикли отримувати будь-який продукт в будь-який час року, особливо не роздумуючи , сезон йому чи ні.
У нашій країні японська кухня з труднощами, але приживається. Основна страва, про яку ми знаємо, як про японському , це суші. У ресторанах і кафе подають пристойні суші, що знайомлять нас з мистецтвом красивого і правильного харчування. І навіть по будинках розвозять! Пропонуємо всім, кого привабила наша стаття, негайно ознайомитися з інформацією докладніше тут, і зануритися в філософський світ поїдання смачних, поживних, оригінальних і недорогих суші. Унікальна послуга доставки полегшить ваше зближення з японськими традиціями, подарує легкість буття і високий клас обслуговування.

Опубликовано: 24.03.2014 20:52

Японская кухня: философияВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia