Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Красива легенда - гарне місце

Красива легенда - гарне місце

На Півдні Казахстану є унікальне місце - ущелина Сайрам-су. У ньому є унікальне озеро льодовикового походження. Його улоговина має обриси гітари , а вода в ньому завжди двох кольорів - прозоро-блакитного і бірюзового . Причому, простежити межі цих кольорів можна в будь-яку погоду. З приводу кольорів озера мається старовинна легенда .
У дуже давні часи в цих місцях жили люди плем'ям. Глава племені мав дочку , засватану з народження за багатого хана. Гірське повітря , широкі простори вплинули на те , що дівчина виросла вільною і закохалася в юнака з бідного роду , звичайного пастуха . Намагалися закохані випросити батьківського благословення на шлюб , але батько вимагав виконати обіцяний борг хану . Тоді молоді втекли з аулу. Перед цим стара бабуся благословила закоханих , подарувавши їм браслет - змійку і бірюзове кільце.
Втекли далеко молоді, але батько майже наздогнав непокірну дочку. Кинула дівчина об землю кільце , і перетворилося воно в озеро бірюзового кольору. Як тільки затрималася гонитва, як пролунав на всі ущелині стогін гнівного батька: Проклинаю тебе! На закоханих посипалися камені , заважаючи бігти , але встигли молоді обійнятися і заприсягтися один одному у вічній любові. Тоді кинула дочка браслет , і утворилося озеро у вигляді вісімки, що символізує нескінченність любові і влади батьків над дітьми. І з тих пір воєдино зливаються і не можуть злитися душі дівчини (бірюзова вода) і юнаки (блакитна) .

Опубликовано: 01.02.2014 16:33

Красивая легенда – красивое местоВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia