Читай.net     
♦ Экономика

Інфляція лише частково "з'їла" цінові переваги девальвації для експортерів (економіка)

Інфляція лише частково
Корекція номінального курсу гривни відносно долара р березні-травні 2015 року і високий рівень інфляції привели до зміцнення реального ефективного обмінного курсу гривни. У травні РЭОК зміцнився в середньому на 1,6одовых в річному вимірі. Одночасно з цим рівень РЭОК залишався нижче, ніж в 2013 році, що свідчить про збереження цінових конкурентних переваг для українських товаровиробників, констатують експерти Національного банку України.
Зростання цінової конкурентоспроможності на незмінному рівні можливе і в умовах перевищення показників інфляції в країні над темпами зростання цін в країнах - торгових партнерах шляхом зниження номінального валютного курсу. Проте, цей ефект можливий лише в короткочасній перспективі, оскільки зниження курсу провокує подальше зростання цін і необхідність чергового зниження номінального курсу.
Як відмічають в Нацбанку, істотна девальвація гривни в 1999-2000 роках (більш ніж в 3 рази), дозволила не лише компенсувати втрату цінової конкурентоспроможності вітчизняних виробників в попередні роки, але і створила певний "запас" на декілька подальших років. Разом із сприятливими світовими цінами на сировинні товари, це сприяло відновленню виробництва і експорту, в слідство чого українська економіка в середньому росла на 7,5 рік упродовж 2000-2007 років. Досить швидке повернення до значних об'ємів дефіциту поточного рахунку було результатом повільних структурних реформ, неефективного використання зовнішніх позик, які в основній своїй масі використовувалися на стимулювання споживчого попиту, високій енергоємності вітчизняного виробництва і повільного процесу підвищення якості товарів вітчизняного виробництва.

Опубликовано: 14.07.2015 23:52

Инфляция лишь частично «съела» ценовые преимущества девальвации для экспортеровВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia