Читай.net     
♦ Экономика

Обвал Китайської біржі

Обвал Китайської біржі
Сотні китайських компаній зупинили котирування своїх цінних паперів через різкий обвал фондових бірж Китайської народної республіки. Тим часом офіційний Пекін продовжує вживати заходи з метою зупинки найбільшого спаду вартості акцій в течії останніх двадцяти років. Про це повідомляє видавництво Financial Times.
Видавництво також відмічає і той факт, що ще кілька місяців тому китайський фондовий ринок був світовим лідером зростання. Проте тепер фондові біржі КНР страждають від різкого обвалу через маржинальную торгівлю або використання боргів з метою купівлі цінних паперів. Це і створило ризик появи "економічного пухиря".
Таким чином, цінні папери компаній, які котируються на фондових біржах Китаю, втратили істотну частину своєї вартості. Загальна сума збитків складає близько 3 трильйонів доларів США. Китайські компанії відреагували на це миттєвою зупинкою торгів на двох найбільших фондових біржах країни : Шеньчженьской і Шанхайською.
Офіційний Пекін намагається стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з низькою ринковою капіталізацією, скорочуючи, таким чином, первинну публічну пропозицію і зменшуючи торгові збори. Проте поки що такі заходи не принесли бажаних результатів.
Варто відмітити, що зростання обох китайських бірж цього року склало 36хотя ще місяць тому цей показник складав 122Таким чином, за період з 12 червня Шанхай і Шеньчжень разом впали більш ніж на третину. Це найбільше масштабне скорочення в Китаї з 1992 року.
Нагадаємо, в 2014 році МВФ визнав, що Китай обігнав США і став першою економікою у світі. Свій економічний успіх Пекін намагався використати для посилення політичної ваги у світі. Не так давно в Китаї офіційно створили "конкурента" МВФ і Світового банку, який повинен почати свою діяльність у кінці 2015 року.

Опубликовано: 10.07.2015 22:45

Обвал Китайской биржиВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia