Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

Росіяни і страховка

Росіяни і страховка
Вже рік бурхливо обговорюється ідея страхування нерухомості у великому масштабі для російських жителів. Пропонуються різні способи та інструменти, але результат поки незадовільний. Про різницю між страхуванням на Заході і в Росії розповідає Артем Іскра, директор департаменту страхування майна для фізичних осіб СК "РОСНО".
- Наскільки велика різниця між глибинами страхування нерухомості в РФ та інших країнах з більш розвиненими ринками?
- У європейських країнах жителі застрахували до 95 відсотків житла, в США трохи менше - до 90 відсотків. А в Росії раз на 10 менше. Показник говорить про цифру в 8 відсотків.
- Як, на Вашу думку, домоглися успіху західні країни?
- За кордоном страхування житла здійснюється виключно добровільне. Але робота механізмів, які активно залучають населення в цю справу, йде повних ходом. По-перше, придбання житла відбувається за допомогою іпотеки, а значить, що страховка здійснюється до кінця її сплати. По-друге, жоден орендар не здасть свого житла без страховки, і це не законне насильство, а вікова практика. І причина цього - дбайливе ставлення до власності. Коли власники звикають до виплат по страховці, вони автоматично продовжують це робити і після закінчення терміну страхування. Менталітет такий у країнах: якщо ти володієш нерухомістю, то значить, багатий і не люблячий ризикувати тим, що викуповував півжиття.
- Чи пройде Росія шлях від іпотеки до зміни менталітету, як Ви думаєте?
- Відносно іпотеки ми знаходимося в самому початку шляху. Через кризу почалася розвиватися іпотека завмерла роки на півтора, але банки не забули про цей вид діяльності. Вони скорегували кредитні програми, активізували нові проекти, і зростання виплат премій зі страхування пішло у зростання.
Звичайно, другим етапом стане "щеплення" до страховок, але до цього пункту ще далеко. На жаль, наші жителі керуються приказками, які скоріше можна назвати відмовками. "Поки грім не вдарить...", ніхто не подумає про страховку. Але на думку відразу приходить наступна - "снаряд двічі в воронку...", правильно - не потрапляє. Деяка легковажність щодо нерухомості пов'язана, на мою думку, з пам'яттю про державні програми, які забезпечували житлом населення багато десятиліть. А також з приватизацією, завдяки чому нерухомість дісталася людям легко. Поки людина не стане віддавати за своє житло зароблені гроші і не зрозуміє, що купити нову її буде не під силу - доти підхід до страхування буде легковажним.
Опубликовано: 24.12.2013 22:13

Россияне и страховкаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia