Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

Екскурс в історію

Екскурс в історію
Після Другої Світової війни, до початку 50-х років, фірма БМВ була на межі банкрутства, розгубивши майже усі підприємства. Головний акціонер компанії Дойче Банк вирішив не допустити зникнення національної марки автомобіля, що вважався престижною. Він відряджав на пост директора БМВ свою людину, і той почав активно "реанімувати" довоєнні автомобілі. Через рік, в 1951, на світ з'явилася модель марки БМВ-501, в якій вгадувався стиль БМВ-335. Через 3 роки, автомобіль розвинувся до БМВ-501А - 72-кінський кабріолет, масивний, але не позбавлений чарівливості довоєнних машин. Коли 2,6-літровий двигун V8 в 100 к.с. був встановлений на седан 501 марки, то вона автоматично змінила назву на БМВ-502.
Але усі ці автомобілі були лише прелюдією до появи сенсаційного авто - 2-місцевого родстеру БМВ-507, в якому не було жодної деталі від спортивних легендарних довоєнних автомобілів. Влітку 1956-го модель 507 пішла у виробництво. За 4 роки на заводі БМВ зібрали всього 248 екземплярів, велика частина яких пішла на експорт. І для середини 50-х років цей автомобіль був визнаний кращим спортивним німецьким авто.
Ідею швидкохідного і потужного родстера подав Макс Хоффманн, житель Австрії, американський імпортер. Перший обтічний прототип за зразком Хоффманна побудував Ернст Лооф, але яскравішим і ефектнішим став проект графа Альбрехта Гертца, німецького дизайнера. Автомобіль БМВ-507 народився у важкий для фірми час, але надалі машина не виправдала надій компанії. Західна Європа не була готова до покупок такого дорогого і нетрадиційного зовні автомобіля. Америка, навпаки, визнала його недостатньо потужним, скромним, убогим (обробку салону), незручним (сидіння). А витрати на виробництво автомобіля пішли чималі. В результаті фірма знову встала на шлях до банкрутства. Необхідно було починати виробництво нових автомобілів, мотоциклів або хоч би підняти рівень доходів, роблячи запчастини BMW. До 1958 року збитки фірми вже перевищували 10 мільйонів марок ФРН, але вже через рік знизилися до 9 мільйонів. Але незалежно від цього акції фірми впали майже наполовину.
У 1959 році Дойче Банк дійшов висновку: продаж BMW 507 має бути припинений. Він викупив контрольний пакет, став повним власником компанії і утілив в життя прийняте рішення. Так легендарний автомобіль канув в Лету. І ось тільки опісля більше за півстоліття його знову зараховують до одного з кращих спортивних авто у світі і називають "рідкісною перлиною" автомобілебудування.
Опубликовано: 17.05.2012 22:33

Экскурс в историюВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia