Читай.net     
♦ Он и Она

Що ми знаємо про чай?

Що ми знаємо про чай?
Можна нескінченно сперечатися про те, який напій найкращий. Хтось віддає перевагу каві, а хтось - чаю. Природно, чай можна пити в різноманітному вигляді, віддавати перевагу зеленому або чорному чаю. З давніх часів великі імператори, полководці і знамениті історичні особистості воліли влаштовувати чайні церемонії і насолоджуватись смаком цього напою. Хочеться дізнатися щось цікаве про чай.
Виявляється, чорний і зелений чай збираються з одного куща. Різниця в смаку досягається за допомогою обробки листя. Ферментація характерна для зеленого чаю. Це спеціальний процес, коли під впливом вітру, вологи і сонця листя змінюють свої властивості. Далі листя сортуються за розміром листя, і діляться на великі, середні, дрібні листи та крихту.
Найбільш елітним і дорогим вважається білий чай, який при заварюванні набуває блідо-жовтий колір. Ви можете насолоджуватися його тонким смаком і зрозуміти справжню красу чаювання. Природно, елітний чай досить дорого вам обійдеться, але він того вартий.
Вчені довели і той факт, що зелений чай дуже повний для нашого організму. Спочатку тільки його вживали, а вже значно пізніше з'явився чорний чай і почав витісняти зелений. Хороший зелений чай вам обійдеться не дуже дешевше білого, але він надзвичайно корисний і володіє безліччю корисних речовин. Вітаміни та мікроелементи зберігаються при обробці, що робить чай корисним при вживанні.
Байховий чай - це спеціальний чай, де присутня безліч дрібних листочків і бруньок, які ще не розпустилися. Назва походить від китайського словосполучення "біла вія". Чим більше в чаї бруньок, тим більша цінність і вища ціна.
Всім відомо, що в чаї часто бувають добавки, які підсилюють смак або трохи його змінюють. Так можуть додавати в чай плоди шипшини, різноманітне насіння, шматочки фруктів, трав'яні суміші і квіти. Старовинні рецептури приготування роблять смак особливим, незвичайним, вишуканим і таким затребуваним.
При покупці чаю обов'язково звертайте увагу на упаковку. Вона повинна бути герметичною, всередині чай має бути у фользі або целофані, щоб захиститися від вологи. Зелений чай не може бути темно - сірим або бурим . Не варто віддавати перевагу чаю з Цейлону або Індії, оскільки він переважно низької якості. Крупний лист чаю - знак якості, при цьому ціна його буде вище. Червоний чай продається виключно великими листами. Якщо ви зустріли дрібні листи, то це підробка.
Зберігати чай найкраще в керамічних коробках, банках або спеціальних мішечках.

Опубликовано: 15.10.2013 23:17

Что мы знаем о чае?Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: