Читай.net     
♦ Он и Она

Історія любові

Історія любові
Олександр Сергійович Грибоєдов завжди ставився скептично до любовним історіям, але того дня, коли він обідав за столом в Тифлісі у старої знайомої Ахвердовой, і навпроти нього сиділа Ніна Чавчавадзе, щось сталося. Щось перекинулося в його душі, серце забилося сильніше, з'явилася потреба вимовляти цитати про любов і вчинити щось рішуче. Він, досвідчений дипломат, статський радник і письменник, закохався як хлопченя, і безглуздо і незграбно зробив пропозицію Ніні. Відразу ж повів 17-річну красуню до матері просити руки і серця, і Ніна відповідала взаємністю. Аж надто красивий, цікавий і чесний він був в очах дочки генерал-майора князя Олександра Чавчавадзе.
22 серпня їх повінчали в Сіонському соборі. Єдина неприємність, що затьмарила процедуру вінчання, сталася в мить, коли з руки Грибоєдова (його на той момент мучили напади малярії) випала обручка. Після вінчання щасливе подружжя відправилося в Цинандалі, знаменитий маєток сім'ї Чавчавадзе в Кахетії. З цього періоду настала десятиденна перерва, коли Грибоєдов майже ні з ким не спілкувався - це були "медові" десять днів. За цей короткий час їх спільного перебування у письменника народилося трохи письменницьких ідей з цілком зрозумілої причини: в основному, це були цитати про життя, про любов, про сенс існування.
Після Цинандалі шлях подружжя ліг в Персію. Довгий караван зустрічали в Ечмiадзинi, Ерiванi з почестями. Вірменські ченці, духовенство, полкові діячі, хани вітали чесного і розумного дипломата з дружиною. Але небезпека все-таки залишалася, тому Грибоєдов відправив Ніну до Тавриз, а сам відправився на аудієнцію до шаху один. Приїзд в столицю Персії припав на день, коли сонце увійшло до сузір'я скорпіона, що в розумінні персів було поганим знаком. Населення напружилося, і обстановка розжарилася. Російський посланець, міністр був в думці, щоб не давити на Персію із сплатою контрибуції. Але в Санкт-Петербурзі наполягали на твердості в стосунках з персами. Цієї лінії довелося дотримуватися і Грибоєдову. За цю стійкість до лестощів, до хабарів його прозвали "жорстоким серцем". 30 січня натовп фанатиків релігії, що підбурюються невдоволеними поведінкою російського посла, розтерзала Грибоєдова…
У Ніни стався викидень, дитина возз'єдналася з батьком за годину після народження. Надівши в 17 років траурний одяг, Ніна носила її 28 років до власної смерті, щогодини сумуючи по коханому.
Опубликовано: 10.12.2012 12:14

История любвиВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: