Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Подорож у світ страху

Подорож у світ страху
Безумовно, що жанр жахів впливає на психіку людей. Він і покликаний лякати нас, звертаючись до самим глибинним почуттям, первісним інстинктам. Глибоко в підсвідомості в нас закладені найдавніші інстинкти, які страшно розбудити нам самим, тому що наслідки бувають найнесподіваніші. Скільки історій життєвих про те, як групи підлітків (до речі, найбільш схильних до впливу таких фільмів) вбивала заради інтересу або експериментувала з тортурами, надивившись кошмарів. Згадайте дитинство: які історії ми розповідали один одному під ковдрами, вимкнувши скрізь світло? Правильно - страшні історії. Як верещали від жаху й захвату одночасно, коли хтось закінчував історію несподіваним вигуком або дотиком! Добре, якщо страшилки залишалися просто спогадом про дитинство, але ж в житті жахи повністю змінювали спосіб життя людям.
Страшно згадати історію із загадковим роликом під назвою Mereana Mordegard Glesgorv, який з'явився на знаменитому ресурсі YouTube. Двохвилинний сюжет дивним чином впливав на того, що дивиться, і змушував проробляти над своїми очима жахливі експерименти. Багато з чуток потім наклали на себе руки. Власникам ресурсу посипалися скарги з проханням прибрати ролик з мережі. Один з адміністраторів сайту вирішив перевірити на собі вплив ролика, але закрив половину екрану долонею. Незважаючи на обережності, його накрила хвиля істерики. Після чого ролик скоротили до 20 секунд перегляду.
Психологи помітили, що любитель жахів агресивніший, але ця агресія не розвивається надалі. Тобто доглядач жахів справляється зі страхами головних героїв разом з ними, бореться з їх проблемами, але в реальному житті вивести з себе таку людину досить складно. Тобто глядач розуміє, що умови його знаходження абсолютно безпечні, тому він просто бореться з уявною загрозою і вчиться адаптуватися до реально загрозливої ситуації.
Подорож у світ жахів навіть може приносити позитивні успіхи в лікуванні деяких психічних розладів і фобій. Можна зняти стрес, позбутися зайвої агресії, вигнати внутрішній страх за допомогою гарного трилера. Але не забувайте про заходи захисту власної психіки. Якщо ви вразливі по натурі, то краще звернути увагу на детективи або мелодрами. Інакше можна нашкодити собі, непомітно і повільно. Адреналін - адреналіном, але підстрахувати власні нерви варто. Головне: не допускати до таких фільмів дітей - їх психіка не пристосована до захисту.
Опубликовано: 24.06.2014 20:41

Путешествие в мир страхаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia