Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Народжений до нашої ери

Народжений до нашої ери
Чи багато міст світу можуть похвалитися старовиною дати свого заснування? Тим більше якщо мова йде про народження до нашої ери. Але таке місто є - це Єреван, столиця Вірменії. У 2008р. місто відзначало "круглу" дату - 2790 років. Майже 3 тисячі років, коли Риму не було в помині, а Карфаген тільки зароджувався , з'явився цей унікальний місто.
Таку довге життя подарував своєму "дітищу" Аргішті Перший, цар стародавньої держави Урарту. Його підлеглі спорудили на пагорбі Арін-Берд фортецю, названу згодом Еребуні. На багато кілометрів від фортеці вшир розрісся місто, який взяв назву фортеці у своє "ім'я". Політична, економічна життя Вірменії проходили через Єреван, хоча столицею країни місто не було. Але гірку долю розділив з нею.
Сьогодні місто вражає своєю мальовничістю. Він стоїть в Араратській долині і займає 300 квадратних кілометрів. Будівництво міста відбувалося за принципом кола, коли від центру тягнуться "промені" - вулиці міста. Місто пересічено ущелиною річки Раздан, і всередині міста розкинулися озера і водоспади, мальовничі парки та інші місця відпочинку. Міст "Ахтанак" перекинутий через ущелину, і з нього відкривається вражаюча панорама. Вулиці рясніють будинками, тому що будували їх з кольорового туфу. Здалеку здається, що гігантський малюк грав з різнокольоровими кубиками і розставив їх уздовж вулиць. Міст є "витоком" Проспекту Месропа Маштоца. Це головна вулиця Єревана, що тягнеться приблизно на два кілометри. Проспект є зосередженням культурних цінностей міста. Театри, музеї, пам'ятники культури вражають пишністю, величчю, любов'ю народу до історії свого краю. Завершує проспект будівля Матенадаран - головна скарбниця вірменської писемності. Неподалік від будівлі стоїть Мати-Вірменія, це монумент у вигляді жінки з мечем. Важко обійти за день-два все Єреванські пам'ятки. Багато туристів беруть авто на прокат в Єревані і подорожують з гідом, щоб встигнути охопити найцікавіші місця.
Охарактеризувати місто можна як місто "вічних канікул". Чисельність населення давно перевалило за цифру 1 мільйон, але таке відчуття, що жоден житель не поспішає у справах. Всі прогулюються, заглядають в улюблені кав'ярні, насолоджуються смачним шашликом в закусочних і усміхнено зустрічають туристів. Справжній вірменський коньяк можна спробувати тільки в цьому унікальному місті, а також дуже смачні вірменські традиційні страви. Не закохатися в Єреван неможливо, стверджують туристи, які побували тут.
Опубликовано: 27.05.2014 21:02

Рожденный до нашей эрыВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia