Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

«Грифінскій» ліс

«Грифінскій» ліс

Сьогодні цей пам'ятник природи, розташований у Польщі, неподалік від електростанції Нижнього Одеру і села Грифіно, є одним з найбільш незвичайних місць на планеті. Тут ростуть дерева , які викривлені в одну сторону (на північ) , причому, тільки в нижній частині. Дерево як би в «юному» віці різко викривляється в сторону, утворюючи дугу , а потім випрямляється і далі зростає нормально. І так синхронно розташовані всі 400 сосен. Посаджений був цей ліс ще в 30-х роках минулого століття і названий «Грифінскім» , але найчастіше його називають просто Кривим .
Насчет такої унікальної кривизни існує багато теорій, але неофіційних. Щоб хоч якось виправдати і пояснити існування такої аномалії , прийнята одна офіційна версія: у ті часи вельми модними були різьблені дерев'яні вироби з вигинами . Ремісники працювали , щоб зігнути дерево в процесі виробництва. Щоб полегшити працю майстрів по дереву , був проведений експеримент з посадки та вирощування дерев , спочатку з кривими стовбурами. Але війна перекреслила плани експериментаторів , а сьогодні використовувати ці дерева у виробництво вже ніхто не дозволить - пам'ятник природи все-таки.
Не можна сказати , щоб іноземних туристів в цьому місці було багато, незважаючи на те, що село Грифіно є одним із старовинних населених пунктів Польщі, і тут є на що подивитися. В основному, сюди приїжджають місцеві жителі.

Опубликовано: 13.03.2014 19:42

«Грыфинский» лесВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia