Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Багатокілометрова пустеля

Багатокілометрова пустеля

Багато хто вважає , що найсухішим місцем на планеті є пустеля Атакама , на якій не було опадів ось уже 400 років. Але Атакама знаходиться на другому місці після унікальних Сухих долин Антарктики. Тут опадів не бачили близько 2 мільйонів років.

Територія долин (недалеко від протоки Мак-Мердо ) захоплює майже 8 тисяч квадратних кілометрів. На ній немає льоду. І причина такої сухості криється в катабатіческіх вітрах , що дмуть з жахливою швидкістю - до 320 км на годину. На Землі немає жодного схожого явища з такою швидкістю. Волога відповідно випаровується , тому на поверхні немає льоду і снігу.

Такий клімат ідеальний для геологічних та інших досліджень . Сухі долини віднесені до особливо цінних охоронюваних зон. Сухі долини настільки близькі до природних умов Марса , що НАСА проводить там випробування спускаються космічних апаратів «Вікінг».

Дивно , але в самому сухому місці Землі мається найдовша річка Антарктиди - Онікс і Озеро Віда. Тут є і замерзлі озера, які відрізняються найвищим рівнем солоності в світі. Навіть порівняно з Мертвим морем , останнє поступається за солоності . У пустелі виявлені ендолітічні бактерії , які живуть на льодовиках . Під час танення льоду бактерії виходять назовні , фарбуючи все навколо червоним кольором , так як метаболізм організмів заснований на сірці і залозі. Незважаючи на відсутність льоду і снігу , живий світ тут бідніше інших територій. Тваринам не вдається вижити в такому сухому місці.

Опубликовано: 18.02.2014 20:01

Многокилометровая пустыняВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia