Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Факти про відоме

Факти про відоме
Сьогодні купити велосипед у Києві (Троєщина), Одесі, Кривому Розі чи Донецьку не проблема. Похід в спеціалізований магазин з гаманцем гарантує повернення не з порожніми руками. Та й "асортимент" велосипедів найширший - від дитячого триколісного до спортивного, гірського, з купою швидкостей і функцій. Адже ще пару століть тому цей вид транспорту мав зовсім не таку будову і зовнішній вигляд. І взагалі винахід велосипеда почалося з дрезини.
У 1817 році барон Дрейз придумав перший самокат, названий за його імені дрезиною. На наступний рік він отримав патент на свій винахід.
У 1839-1840 роках дрезина була вдосконалена. Коваль із Шотландії Макміллан додав до дрезині педалі, але масового поширення транспорт поки не отримав. Це трапилося сімома роками пізніше, в 1847-му, завдяки П'єру Мішо. Він, до речі, і придумав слово "велосипед".
Ближче до кінця 19 століття поширення набули так звані "пенні-фартинг" велосипеди. Їх так назвали через нерозмірності коліс - монета фартинг набагато менше розміром пенні. Але транспорт вийшов досить небезпечним через зміщення центру ваги. Триколісні самокати також не виходили з моди.
Наступна важлива віха в історії велосипедів - це винахід металевого колеса зі спицями. У 1867 році це запропонував винахідник Каупер, а через два роки з'явилася і рама. Англієць Лоусон в кінці 70-х років винайшов таку важливу ланцюгову передачу.
Першим велосипедом, більш схожим на сучасні моделі, став Rover, що в перекладі з англійської означає "блукач". Автором його в 1884 році з'явився англійський винахідник Джон Кемп Старлі. Через рік вже було налагоджено його масове виробництво. Його популярність настільки швидко охопила країни, що в польській мові слово "rover" так і залишилося означати "велосипед". Пристрій став більш безпечним і зручним.
Каучукові шини, винайдені в 1888 році, поліпшили їзду на велосипедах. Завдяки шотландцеві Бойду Данлопу, люди забули слово "кісткотряскі", яким нагороджували велосипеди за їзду. Тепер колесити по дорогах стало набагато приємніше і м'якше. Саме цей період 90-х років 19 століття називають "золотим століттям велосипеда".
У 1878 році перший складаний транспорт побачив світ. Зовсім скоро з'явилися і алюмінієві велосипеди. Велосипеди з титану виробили в 1974 році, а в 1975 - з вуглепластика.
20 вік потроху знижував популярність велосипеда через швидко розвиваючу галузь автомобілебудування. Але і зараз його можна зустріти майже в кожній квартирі або будинку.
Опубликовано: 22.05.2013 22:26

Факты об известномВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia