Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Новорічні традиції

Новорічні традиції
У Болгарії в новорічну ніч обов'язково придбавають дернові палички, якими діти 1 січня легенько стукають рідних, поздоровляючи зі святами. А є традиція "поцілунку", яка трапляється з 12-м ударом годинника, - у цей момент на 3 хвилини відключають по будинках світло, і люди цілуються замість того, щоб придумувати новорічні тости.
У Фінляндії на святковий стіл обов'язково ставлять блюдо з рисовою кашею і кисіль із слив. Раніше фінський Дід Мороз приходив у будинок з різками і розпочинав візит із слів: "Чи Є у будинку слухняні діти?". Але тепер ця традиція застаріває, і усі діти отримують подарунки без моралей.
У Португалії гості обмінюються "королівськими пирогами", в яких запечена медалька або фігурка. Їх не треба ковтати - означає цей сюрприз "світ будинку".
У Данії під Новий рік дітям дарують плюшеву або дерев'яну ялиночку з тролем, схованим в лапах дерева. Саме троль вважається втіленням душі дерева. На святковий стіл ставиться блюдо солодкої рисової каші з схованим горішком на дні. Для незаміжніх жінок він означає найближче весілля, для інших - просто щастя на цілий рік.
У Великобританії пишуть листи Дідам Морозам, які кидають в камін, щоб дим з труби направив написане прямо по повітрю до адресата.
У Україні нинішні подарунки можуть діаметрально відрізнятися від тих, що дарували раніше. Хтось просить Діда Мороза рідкісної породи комаху з Африки. Але більшість українців дотримуються традицій ставити на новорічний стіл блюда, що відповідають року, що настає, по Зодіаку.
У Англії традиція дарувати один одному подарунки приблизно однаковій вартості зберігається вже багато віків. Також триває розсилка листівок з різдвяним сюжетом усім родичам, знайомим і друзям.
У Шотландії новорічні гості приходять із скляночкою домашнього вина, скибочкою пирога і шматочком вугілля - це символізує забезпечення на рік їх питвом, їжею і теплом. А коли б'ють годинник, хазяїн будинку відкриває двері і стоїть мовчки до останнього удару. Так проводжається Старий рік і впускається у будинок Новий.
У Італії обов'язково в новорічну ніч викинути з вікон старі речі. І чим більше викинеш - тим більше принесе новий рік. Іноді італійцям доводиться жертвувати новими, щоб щастя і багатство не обійшло будинок стороною. А древній звичай 31 грудня дарувати близьким червону нижню білизну виглядає дуже забавною.
У Німеччині під Різдво уся сім'я саджається за одним столом і обмінюється подарунками. Кульмінацією подання блюд є урочисте внесення пряника розміром з лавку. Це особлива випічка з цукру, родзинок і борошна, яке потім ріжуть на шматки і носять по гостях.
У Австрії негласно прийнято обов'язково почути звук "Дзвону світу", який встановлений на соборі Святого Стефана. 31 грудня на Соборній площі збираються тисячі жителів і гостей. Хороша прикмета: зустріти сажотруса і забруднитися від дотику, що приносить удачу. Також доречні подарунки у вигляді забрудненого сажотруса.
Опубликовано: 28.12.2012 20:19

Новогодние традицииВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia