Читай.net     
♦ Путешествия и туризм

Назвали один із найуспішніших бізнесів

Назвали один із найуспішніших бізнесів

В Україні активно розвиваються тепличні господарства.

Про це розповів Євген Чернишенко, президент Асоціації «Теплиці України», передає Корупція. Маркет

«Станом на початок 2017 року в Україні функціонує 250 га промислових овочевих теплиць та 100 га квіткових теплиць. Торік близько 6 га промислових теплиць в Західному регіоні закрились, бо через застарілі технології і відповідно високу собівартість продукції їх бізнес виявився збитковим..

Але в країні відкрились ще близько 8 га сучасних теплиць, де використовують голландські технології і продуктивність майже в 1,5 рази вища. Тобто, ми маємо позитивну динаміку,» – розповів Євген Чернишенко.

Цього року уряд відмінив спецрежим оподаткування галузі і це вплине на їх подальший розвиток.

«Потрібно розуміти, що українські виробники тепличної продукції, в порівнянні з європейськими коллегами, знаходяться в дуже невигідних умовах. Крім дорогих кредитів та повної відсутності підтримки з боку держави, ми маємо дуже високі ціни на газ та електроенергію.

А це головні складові собівартості тепличної продукціїї. Наприклад, в порівнянні з виробниками Нідерландів, ми купуємо газ майже на 60% дорожче, а ціни на електроенергію в нас на 30% вищі», – каже Сергій Ленчук, керівник компанії «Галіція Грінері».

Представники тепличної галузі впевнені, що тепличний бізнес України має потенціал для подальшого розвитку, але розкрити його без експорту майже не можливо.

«Без виходу на зовнішні ринки розвиток тепличного бізнесу в Україні неможливий, – розповів Володимир Корнієнко, представник Торгового дому «Калинівка». – Багато виробників вважають, що саме Росія була найзручнішим партнером для нас.

Але мало хто говорить про те, що у разі постачання в ЄС логістичні витрати майже в 2 рази менші, в порівнянні з поставками в Росію, і це є великою перевагою. Втім, треба розуміти, що вимоги європейських покупців набагато жорсткіші. Без якісного товару ми не зможемо повноцінно конкурувати на ринку ЄС».

В 2016 році Україна експортувала в країни ЄС рекордні 4,3 тис.тонн томатів та 2, 4 тис. тонн огірків. Сезон експорту українських огірків в ЄС 2017 року вже розпочався, а це раніше, ніж зазвичай. Перші партії продукції українські виробники відвантажили до Польщі ще минулого тижня.

Опубликовано: 25.02.2017 23:34Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia