Читай.net     
♦ Политика

Глава ОБСЄ побував на Донбасі

Глава ОБСЄ побував на Донбасі
Завершився візит глави ОБСЄ Себастьяна Курца на Донбас. Себастьян Курц також є главою МЗС Австрії. Разом з делегацією він побував в селі Виноградному, де бачив страшні наслідки російської агресії. Також він поїздив разом з представниками ОБСЄ по населеним пунктам на лінії розмежування.
За словами Курца, українське питання є головним цього року для ОБСЄ. Німеччина передала головування в Організації Австрії цього року. Австрія ставить перед собою грандіозні плани на термін свого головування, серед яких деескалація усіх існуючих конфліктів, відновлення міждержавної довіри, продовження боротьби з радикалізацією, яка несе в собі загрозу багатьом державам.
Україна наполягає на тому, щоб на Донбасі почала працювати озброєна поліцейська місія ОБСЄ. Проте для цього треба отримати згоду з боку усіх 57 країн-членів Організації, у тому числі і Росії. Крім того це вимагає істотних коштів. Так, фінансування поліцейської місії вимагає витрат в 1 млрд євро.
Себастьян Курц має намір оголосити офіційно пріоритетні напрями австрійського головування на поточний рік 12 січня під час засідання у Відні постійної ради ОБСЄ. Раніше глава МЗС Австрії заявив, що зуміє знайти шляхи рішення "конфліктів на континенті, у тому числі і українського". З цією метою Курц вирішив відвідати Донбасособисто.
Поки на Донбасі працює спеціальна моніторингова місія від ОБСЄ, до складу якої входить 600 чоловік. Проте місія не працює в нічний час, коли бойовики обстрілюють українські позиції. До того ж чисельність СММ і її мандат обмежені, оскільки вона не має доступу ні до межі, ні до окупованих територій.

Опубликовано: 04.01.2017 22:12

Глава ОБСЕ побывал на ДонбассеВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia