Читай.net     
♦ Без комментариев

Держава хоче отримати трохи грошей з фрілансерів

Держава хоче отримати трохи грошей з фрілансерів
Українським дрібним підприємцям і фрілансерам, яких вітчизняне законодавство зараховує до категорії самозайнятих громадян, доведеться платити єдиний соцвнесок.

Ця вимога містить новий законопроект №6165, зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом від «Народного фронту» Андрієм Помазанова, пише facenews.

Документ, зокрема, істотно розширює саму категорію самозайнятих українців. Зараз в ній значаться члени творчих об'єднань і не входять в них творчі працівники та суб'єкти підприємницької діяльності. У новій версії в список додали українців, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, викладацькою діяльністю, ведуть медичну, юридичну (в тому числі, адвокатську, нотаріальну) і навіть релігійну практику.

На цю «цільову аудиторію» хочуть повісити новий податок - єдиний соціальний внесок. Власне, ЄСВ для самозайнятих громадян був і раніше. Але в кінці 2015 року, вносячи правки до Податкового кодексу, ВР виключила фізосіб-підприємців і громадян, які ведуть незалежну професійну діяльність, зі списку платників. Але, в підсумку самозайняті українці не можуть отримати соцдопомогу, зокрема, лікарняний, виплати по інвалідності та ін., Говориться в пояснювальній записці.

Автор законопроекту пропонує встановити для українців, які перебувають на вільних хлібах, щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ. Для порівняння: за громадян, які працевлаштовані офіційно, ЄСВ щомісяця платить роботодавець. При цьому сума внеску для приватників і фрілансерів залишається колишньою від 4,2 тис. Грн. (Для «єдинників» першої групи з доходом до 300 тис. Грн. На рік) до 8,4 тис. Грн. (Для другої групи) в рік. Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.

За 4-8 тис. Грн. в рік фрілансери можуть розраховувати на повноцінний лікарняний (зараз Фонд соцстраху оплачує його лише з шостого дня, так як, за чинним законодавством, 5 днів хворого повинен за свій рахунок утримувати роботодавець).

А приватним нотаріусам Андрій Помазанов хоче забезпечити ще й повноцінну відпустку. У законопроекті зазначено, що контори можуть закриватися на строк до двох місяців з поважних причин, в тому числі, для відпустки працівників.

Опубликовано: 09.03.2017 23:03

Государство хочет получить немного денег с фрилансеровВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia