Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Мікроби зайнялися сортуванням пластику

Мікроби зайнялися сортуванням пластику
Вчені виявили вид невідомих дотепер бактерій, які займаються сортуванням пластикових відходів на поверхні світового океану. Вироби із пластику, які потрапляють в акваторію Землі вкрай згубні для живих організмів і екології в цілому. Однак, нещодавно наукові дослідження показали, що відходи з пластика накопичуються на поверхні світового океану в кілька десятків разів повільніше, ніж показують результати попередніх розрахунків.

На думку дослідників, в цьому питанні не обійшлося без бактерій, які поки не вивчені. Парадокс всієї ситуації полягає в тому, що пластикові відходи не накопичуються. Така ж ситуація в районі Північного субтропічного антициклону кругообігу, незважаючи на те, що в цьому регіоні значно зросла виробництво і використання пластику. Людство активно нарощує виробництво пластика, оскільки використання цього матеріалу зручно в побуті і на промислових об'єктах, однак, його повна утилізація практично неможлива, зважаючи на утворення токсичних випарів при топці, а також при закапуванні в ґрунт.

За словами групи вчених з Іспанії, бактерії дуже активно розмножуються на таких відходах і поглинають це сміття, скорочуючи його обсяги. До таких висновків глава групи Рікардо Солі прийшов після того, як його команда провела безліч досліджень, заснованих на вивченні різних математичних і комп'ютерних моделей і спостереженнях за поведінкою вже відомих науці бактерій. На звалищах сміття, які дрейфують на поверхні світового океану, з року в рік з'являються нові групи бактерій, які займаються утилізацією таких звалищ.

Опубликовано: 02.06.2017 20:30

Микробы занялись сортировкой пластикаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia