Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Чому зоровий контакт такий складний

Чому зоровий контакт такий складний
Вчені з університету Кіото спробувало з'ясувати причину того, що люди не можуть довго дивитися в очі один одному під час бесіди. Причиною цьому являється перевантаження мозку.
Дослідники опублікували результати своїх експериментів в одному з наукових журналів, де описали подробиці наукової роботи і пояснили свої висновки.
Практично усім відомо, що не так-то просто підтримувати зоровий контакт зі своїм співрозмовником під час розмови - іноді бажання відвести погляд убік стає просто нестерпним. На думку дослідників, іноді нам хочеться відвести погляд або відвернутися, щоб уникнути перевантаження нашогомозку.
Для кращого розуміння роботи мозку під час бесіди запросили 25 добровольців. Учасникам експерименту показували слово-іменник і просили відразу давати дай відповідь у формі дієслова.
Приміром, коли учасник бачив слово "м'яч", він повинен був відразу ж відповісти "кинути" або що-небудь схоже. При цьому, добровольці бачили обличчя на комп'ютері, яке іноді відверталося.
Слова були відібрані ученими заздалегідь. Деякі з них були простими, а деякі примушували подумати. Приміром, до слова "небо" важко відразу придумати дієслово, а для слова "лист" є дуже багатоваріантів.
Учені з'ясували, що учасники експерименту набагато швидше відповідали, коли не дивилися в очі людині на екрані.
Це вказує на те, що підтримка зорового контакту і підшукування відповідного слова одночасно є занадто складним завданням. Тому, щоб зосередитися і виконати завдання якнайшвидше, учасники дивилися убік.

Опубликовано: 29.12.2016 22:54

Почему зрительный контакт так сложенВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: