Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Стала відома таємниця дежавю

Стала відома таємниця дежавю
За словами дослідників, люди, які часто стикаються з відчуттями дежавю, мають відмінно працюючу пам'ять.
Уперше нейробіологи зуміли розкрити природу цього феноменального явища. Вони характеризують його, як психологічний стан, при якому люди відчувають, що вони вже потрапляли в аналогічну ситуацію.
На протязі довгих років ученим не вдавалося з'ясувати причини виникнення у людини явища дежавю. Так, згідно однієї з версій, за своєю природою це явище аналогічно тому, коли мозок викликає неправдиві спогади. Проте група дослідників довела, що ця версія помилкова. Вони застосували метод, завдяки якому викликаються неправдиві спогади, коли пацієнтові говоряться слова, сенс яких має загальне значення. Приміром, подушка, ліжко, сновидіння, ніч, проте не вимовляється слово сон, яке зв'язує їх по сенсу. Як правило, згадуючи ці слова, людина називає також і слово сон, хоча його умисне упустили. Провівши аналогічний експеримент, учені запитали у добровольців чи чули вони слово на певну букву і вони дали негативна відповідь.
Трохи пізніше учасників експерименту просили перерахувати слова, які вони почули, вони чітко пам'ятали, що слово на букву С не звучало, а коли їм називали ключове слово, в пам'яті викликався неправдивий спогад, і вони визнавали, що відчували дежавю. Завдяки МРТ ученим вдалося встановити, що в даний момент у людей ставала активною частина кори головного мозку, яка відповідальна за ухвалення рішень.
При цьому, учені вважають це означає, що дежавю є ознакою того, що робота системи пам'яті людини хороша і вона рідко забуваєподії.

Опубликовано: 17.08.2016 22:24

Стала известна тайна дежавюВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: