Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Харківські таланти

Харківські таланти


Микола Христенко, житель Харкова, зібрав удома 3D-принтер, за допомогою якого можна надрукувати фігурки з пластика. Час, що витрачається на друк, займає від 15 хвилин до декількох годин залежно від складності. 
Викладач комп'ютерно-технологічного коледжу не один місяць витратив на свою ідею. Він повідомив, що ідею взяв у британців, але змінив технологію пошарового нарощування. І тепер ця система доступна будь-якому ентузіасту. 
«Техніку я з дитинства люблю, але ідея створення 3D-принтера з'явилася трохи більше року тому. Всю електроніку, двигуни та інші деталі замовляв в інтернет-магазинах Китаю, а необхідну для складання інформацію шукав в Мережі. Виявилося, це досить трудомістке заняття: з моменту виникнення ідеї і до її втілення пройшло приблизно півроку. Найбільше часу пішло на розводку проводів, а коли принтер вже працював по командам комп'ютера, я став освоювати спеціальні програми з комп'ютерних 3D-моделей», розповів умілець. 
Вартість деталей обійшлася Миколі в 500 доларів. Якщо купувати готове пристрій, то піде кілька тисяч доларів. У найближчих планах креативного викладача - заправляти принтер не тільки пластиком, а й відтворювати предмети в інших матеріалах: шоколаді, воску і навіть гелі зі стовбуровими клітинами для друку біотканин. А ще умілець мріє сконструювати машину для переробки пластикових гранул. 

Опубликовано: 11.07.2014 15:27

Харьковские талантыВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: