Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Google і хакери

Google і хакери
Компанія Google ніколи не скупилася, якщо йдеться про вразливі місця її продукції. І цього разу на конкурсі хакерів Pwnium запропонована сума в 3,14159 млн. доларів (число повторює константу "пі" в математиці і відбиває любов компанії до незвичайних цифр). Цей призовий фонд дістанеться тому, хто зможе відшукати в системі безпеки ОС Chrome OS діри. Ця операційна система буде встановлена на Samsung Chromebook серії 5 550. Кожен учасник конкурсу намагатиметься перехопити управління веб-браузером на цьому ноутбуку і отримає за це 110 тисяч доларів. А якщо йому ще і вдасться утримати систему під контролем після перезавантаження, то сума виросте до 150 тисяч доларів.
Експерти помітили, що ставки виросли в порівнянні з попередніми конкурсами. Хоча і на минулих конкурсах призовий фонд складав то 1, то 2 млн. доларів, максимальна виплата за злом Chrome не перевищувала 60 тисяч доларів. Тому заявлена сума призу швидше маркетинговий хід для залучення конкурсантів.
Взагалі-то мета нинішнього конкурсу - привертання уваги компанією Google на Chrome OS, а не на веб-браузер Chrome. Другий користується величезною популярністю своєю зручною пошуковою системою, яка використовує мета-теги для індексації або створення заголовків документів, а також хорошим захистом від злому. А Chrome OS не має і малої долі тієї популярності. І компанія вирішила таким чином показати, наскільки складно забезпечити безпеку Chrome OS в порівнянні з іншими операційними системами.
Експертами відмічено, що хакерам вигідніше заробляти на продажі інформації про вразливі місця державним організаціям, що займаються стеженням, а не постачальникам продукту. Виконавчий директор компанії Vupen (Франція) Чаоукі Бекрар запевняє, що не став би продавати компанії Google їх же секрети. Навіщо надавати інформацію для посилення безпеки продуктів, якщо вигідніше і дорожче і продати конкурентам, запитує Бекрар.
Значить, існує вірогідність того, що переконливий призовий фонд може і не гарантувати безпеку власних продуктів компанії Google. Хоча деякі хакери вважають за краще дотримуватися тактики збереження стосунків, отримуючи винагороду від Google. Приміром, останній конкурс Pwnium приніс нагороду у розмірі 60 тисяч доларів російському студентові Сергію Глазунову.
Хакерський конкурс проводитиметься одночасно зі змаганнями Pwn2own. Їх проводить компанія HP у рамках ініціативи Zero Day.
Опубликовано: 29.01.2013 18:32

Google и хакерыВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: