Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Наука зробила крок вперед

Наука зробила крок вперед

Найбільш неймовірним відкриттям року стало виявлення того, як виглядає, таємничий бозон Гіггза - елементарна частка, яка теоретично є важливою складовою «Стандартної моделі» походження й будови Всесвіту і якої науковцям досі не вистачало на практиці. Відразу 2 групи дослідників, які працюють на Великому адронному колайдері, повідомили в липні, що незалежно одна від одної виявили існування частинки, характеристики якої відповідають теоретично спрогнозированному, але досі невловимому бозоновому Гіггзу. Один з дослідників, Джо Инкандела, заявляв тоді, що вчені досягли самих глибин будови Всесвіту.

Вчений пояснив: «Саме такими експериментами ми шукаємо одну з найбільш рідкісних частинок. І наш результат дуже, дуже попередній, але ми вважаємо, що він дуже певний. Він дуже надійний, інакше ми б його не уявляли».

У вересні надійшло інше відкриття: на поверхні Марса існувала вода в рідкому стані. Його зробив американський марсохід Curiosity, серед завдань якого - пошуки на Марсі свідоцтв про придатних для життя умовах, які могли існувати. Аналіз марсіанського гравію, який здійснив апарат, дав підстави дослідникам зробити висновок: вода, яка є принципово важливою для життя земного зразка, колись покривала поверхню Марса.

Опубликовано: 25.12.2012 20:49

Наука шагнула впередВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: