Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Симптоми і лікування виразки шлунка

Симптоми і лікування виразки шлунка

Виразка шлунка - одне з небагатьох захворювань, при яких методів народної медицини віддається чи не більшу перевагу, ніж науковим методам лікування. Виразка шлунка - патологія ШКТ настільки поширена, що нею хворіють десять-п'ятнадцять чоловік на кожну тисячу. Під загальною назвою «виразка шлунка» мається на увазі цілий ряд захворювань, до яких належать виразки, що виникають внаслідок розладів центральної нервової системи і гормонального фону, виразки ендокринного походження, лікарські виразки та циркуляторної-гіпоксичні, а також виразки, що виникли через алергічного або токсичного ураження слизової оболонки шлунка. Виділяють також специфічні виразки, які з'являються як супутні туберкульозу, сифілісу, СНІДу.

Найбільш схильні до захворювання люди, у яких спостерігаються порушення в центральній нервовій системі. Факторами, що провокують розвиток виразок, вважають перевтома, травми, недосипання, порушення гормонального фону. Крім того, у групі ризику перебувають люди, які страждають захворюваннями шлунка, печінки, підшлункової залози. Ускладнюють ситуацію куріння і зловживання алкоголем.

Вчені виділяють бактерію хелікобактер пілорі як обов'язково присутню при виразці дванадцятипалої кишки та виразку шлунка. Саме ця бактерія руйнує стінку шлунка, закріплюючись на ній, тобто створює умови для появи виразки.

Симптоматика виразки шлунка.

Першими симптомами виразки шлунка називають блювоту, болі в області шлунка, особливо вони проявляються на голодний шлунок, а стихають після прийому їжі через деякий час. Часто відзначаються нічні шлункові болі. Оскільки симптоми виразки шлунка подібні і з симптомами інших захворювань, то для діагностики обов'язково використовуються дані фіброгастроскопії, рентгена, досліджується шлунковий сік, проводиться біопсія.

Якщо не лікувати виразку шлунка, то захворювання може протікати тривалий час.

Лікування виразки шлунка.

При загостренні виразки шлунка хворий потребує госпіталізації, відразу ж призначається дієта при виразці шлунка № 1. Через тиждень призначається інша дієта - № 16, а на останньому етапі лікування знову повертається до дієти № 1.

Раніше лікування виразки шлунка проводилося на основі антацидних препаратів типу альмагель чи окису магнію, а також застосовувалися обволікаючі в'яжучі препарати, а також спазмолітики типу но-шпи і папаверину. На даний момент, з тих пір, як була відкрита бактерія хелікобактер пілорі, для лікування призначаються антибіотики та препарати противиразкові типу Омез.

Лікування виразкової хвороби строго індивідуально, оскільки вона залежить від особливостей організму конкретного пацієнта. Ні в якому разі не можна призначати самому собі препарати для лікування і займатися самолікуванням. Широкий спектр способів лікування виразки пропонує народна медицина, багато хто з них дійсно ефективні, але слід розуміти, що через незнання можна нашкодити самому собі. Тому перш, ніж приймати щось нетрадиційне, порадьтеся з лікарем.

Виразка шлунка небезпечна важкими ускладненнями, до яких вона може призвести. Серед них перфорація, стенози, трансформації в ракову пухлину і деформації виразки, кровотечі і дискінезія жовчного міхура. Крім того, виразка шлунка може призвести до панкреатиту, гепатоз, холецистит і навіть до вегето-судинної дистонії.

Дуже важлива профілактика виразки шлунка - слід відмовитися від алкоголю і куріння, дотримуватися гігієни праці, звертати особливу увагу на режим харчування. Зокрема, слід відмовитися від їжі, приготовленої або підігрітою в мікрохвильовій печі. По можливості слід проходити профілактичне лікування.

Опубликовано: 23.10.2012 10:51

Симптомы и лечение язвы желудкаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: