Читай.net     
♦ Происшествия

"Чорна" археологія довела до суду

39-річний Сергій (ім'я змінене) тривалий час займався "чорною" археологією на багатих землях Херсона. Такий заробіток він вважав більше прибутковим і захоплюючим. Те, що, на його думку, вважалося недорогим, він здавав в місцевий музей практично за безцінь. А по-справжньому безцінні речі не поспішав продавати, набиваючи ціну і шукаючи вигоду.
Одного разу він відкопав кортик зразка 1937 року командного складу націонал-соціалістичної молодіжної організації Гитлерюргент, а також ніж члена трудових загонів. Сергій зрозумів, що такі речі "пахнуть" великим збагаченням і вирішив вивезти в Росію для продажу. На кордоні з Росією його затримали представники відділу "К" УСБУ. На допиті Сергій повністю відхрестився від свого захоплення, яким займався багатьох років, і заявив, що ніж і кортик він придбав у якогось колекціонера. За попередньою інформацією, ціни на ніж і кортик на нелегальних аукціонах стартують від 5 тисяч доларів США.
Прокуратура Херсонської області знайшла слова Сергія непереконливими, тим більше що обшук в його квартирі приніс ще декілька сюрпризів. Тому підсумок для "чорного" археолога неутішливий - 3 роки позбавлення волі з відстроченням на 1 рік. Якщо за цей період Сергій знову повернеться до свого "ремесла", то відповідатиме повністю згідно із законом. А унікальні реліквії війни - кортик і ніж - перевезені в музей Херсона і будуть уперше виставлені на виставці, присвяченій Дню Перемоги.

Опубликовано: 26.04.2013 18:33

«Черная» археология довела до судаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia