Читай.net     
♦ Высокие технологии

Готуйте гаманці, вже скоро!

Готуйте гаманці, вже скоро!
Посилення тиску на власний гаманець люди можуть уникнути тільки шляхом енергозбереження. Про це на сторінках НВ пише виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Дмитро Боярчук.

Експерт нагадує про те, що з 1 березня на 28% зростуть тарифи на електроенергію для населення.

«Це було вже давно заплановане і тут ніякої несподіванки немає. Однак очікувати підвищення ціни на газ або опалення поки що не варто. Звичайно, Міжнародний валютний фонд вимагав, щоб ми переглядали тарифи поквартально і протягом останніх місяців зростають ціни на нафту, то і ціна на газ зараз теж піднімається відповідно. Але в минулому році у нас опустилися ціни, і тепер вартість можуть усереднити », - зазначає аналітик.

За словами Боярчука, посилення тиску на власний гаманець люди можуть уникнути тільки шляхом енергозбереження.

«Це основний шлях: менше споживається, використовуються енергоефективні технології і, відповідно, менші витрати на транспортування і споживання. Якщо говорити про централізовану політику в цьому напрямку, то вона проводиться: зробили стимул, щоб люди менше споживали. Далі вже потрібно, щоб в будинку був лічильник, по можливості - щоб був лічильник на квартиру, щоб люди регулювали температуру не через хвіртку, а терморегулятором, і тоді рахунки будуть відповідати їх бажанням і можливостям », - зазначає експерт.

Що ж стосується ціни на вугілля, продовжує спікер, то вона відображається у вартості електроенергії для бізнесу.

«А це, в свою чергу, впливає на вартість водопостачання та водовідведення - значна частина собівартості стосується саме електроенергії. Тому вартість водопостачання підвищилася, і навіть сам голова НКРЕКП говорив, що це пов'язано з тим, що зросла вартість електроенергії для підприємців », - констатує аналітик.

«З початку року було зниження цін на електроенергію для бізнесу на 10%, але зараз все залежить від того, чи буде переглядатися схема ціноутворення. Але це поки невідомо », - додає Боярчук.

Опубликовано: 24.02.2017 16:47

Готовьте кошельки, уже скоро!Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia