Читай.net     
♦ Этот смешной мир

У Дніпрі рибалки виловили «монстра»

У Дніпрі рибалки виловили «монстра»
Нещодавно в Дніпрі рибалки зловили страшного вигляду рибу- «монстра». Виявилося, що це зникаючий вид української міноги, яка занесена до Червоної книги.

Про це повідомляє «КП» в Україні ».

Тварина має змієподібне слизової тіло, на якому відсутня луска. На голові у нього знаходяться три очі. Воно має моторошним ротом з роговими зубчиками і гачками, який нагадує присосок.

Як відзначають вчені, за останні 30 років це всього лише другий випадок, коли людині зустрілася ця рідкісна риба.

«Українська мінога в водоймах має обмежене поширення: вона зустрічається в нижній течії річки Самара і в Самарській затоці Дніпровського (Запорізького) водосховища, також відзначається її присутність в річці Оріль», - розповів іхтіолог Олег Маренков.

Експерт уточнив, що обміління і замулення річок позбавило цих найдавніших «рибообразних» природних нерестовищ, внаслідок чого вони вкрай рідко зустрічаються. Однак, влітку 2016 року фахівцям повідомляли, що були спіймані дві міноги в Самарській затоці.

Існує міф, що цією рибою в давнину катували, витягаючи з жертви кров. Але це брехня, бо мінога не представляє ніякої небезпеки для людини. А ось те, що вона вважається делікатесом, є правдою. М'ясо міноги за смаком нагадує курчати. Однак через страхітливого зовнішнього вигляду риби, спробувати його наважується не кожен.

Опубликовано: 07.03.2017 22:14

В Днепре рыбаки выловили «монстра»Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia