Читай.net     
♦ Экономика

Українцям перепишуть правила кредитів

Українцям перепишуть правила кредитів
Банкірам пропонують відмовитися від кредитування підприємств і фізосіб під заставу майна і перейти до кредитування під довірчу власність.

Різниця між двома способами колосальна. Коли банк оформляє кредитну покупку, скажімо, машини під заставу авто, у нього автоматично виникає два співвласника - людина-позичальник і банк-кредитор. Але якщо той же придбання буде оформлено новим способом, то єдиним власником автомобіля буде банк. А позичальник буде водити його по довіреності, поки не виплатить кредит.

Такий підхід не дає можливості позичальнику нишком виводити застави, перепродувати їх на стороні і залишати банки ні з чим. У Мінекономрозвитку сподіваються, що новий механізм дозволить зруйнувати стіну недовіри між банками і позичальниками. Тому вже підготували два законопроекти. Одним вносяться доповнення до Податкового кодексу, а другим - ще в сім діючих законів.

Механізм довірчого управління зводить до мінімуму ризики банків. Як тільки позичальник перестає платити, скажімо, по іпотечному кредиту, банк може миттєво виселити його з заставної квартири. Наприклад, досить позичальникові прострочити кредитний платіж на 20 днів. А якщо мова буде йти про житло - і того менше: вже через 10 днів після повідомлення про виселення позичальників зможуть законно виставити на вулицю. При цьому автори спробували захистити позичальників.

У разі введення в банку тимчасової адміністрації правила використання об'єкта довірчого управління мінятися не будуть: якщо позичальник виплатить кредит, то він стане єдиним власником майна. При банкрутстві банку воно не включатиметься в ліквідаційну масу. Експерти вважають, що законопроекти про довірчої власності цілком можуть бути прийняті Радою, але для людей вони занадто жорсткі.

Опубликовано: 20.03.2017 23:21

Украинцам перепишут правила кредитов

Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: