Читай.net     
♦ Экономика

Гостре питання переробки сміття

Гостре питання переробки сміття
Тоді як Україна намагається хоч якось розв'язати проблему з величезною кількістю сміття, в Європі роблять на нім солідні гроші, причому використовуючи відходи в самих різних сферах виробництва.
Зараз на території України налічується 6,5 тисяч законних сміттєвих звалищ і ще 35 тисяч ніяк не узаконених, які займають площу в 7 відсотків, яка дорівнює по суті площі такої країни, як Данія. Причому з кожним роком, за даними екологів, ситуація тільки погіршується. Оскільки сміття розкладається не одну сотню років, то дівати йогонікуди.
У той же час в Європі також зіткнулися з проблемою, проте протилежного характеру - там не знають, де брати сміття. Оскільки на переробці сміттєвих відходів можна робити непоганий бізнес, розвинені країни вже давно відносяться до відходів, що переробляються, як до повноцінного продукту міжнародної торгівлі. Швеція є лідером по переробці сміття, оскільки 99% відходів тут переробляються. Вторинна сировина в цій країні служить джерелом електроенергії і їм опалюються будинки. А для забезпечення власних потреб шведи вирішили купувати сміття в іншихкраїнах.
Аналогічна ситуація і в таких країнах, як Австрія, Німеччина і Швейцарія. Тут переробляють 97% сміття, тому полігони із сміттям в цих країнах взагалі закриті. До того ж цементна галузь в цих країнах працює за рахунок спалювання автопокришок і сміття. У Німеччині навіть створили спеціальну поліцію, яка штрафує порушників.
Навіть у сусідній Польщі до проблеми із сміттєвими відходами віднеслися дуже серйозно. Після того, як був ухвалений відповідний закон населення почало сортувати сміття, а в країні перестали з'являтися стихійні звалища.

Опубликовано: 24.06.2016 22:30

Острый вопрос переработки мусораВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: