Читай.net     
♦ Экономика

Об'єми споживання російського газу скоротилися в три рази

Об'єми споживання російського газу скоротилися в три рази
Вже в перших числах поточного місяця українська сторона істотно понизила споживання газу з Росії. Споживання російського блакитного палива в Україні впало в три рази. Як повідомив глава "Нафтогазу", тепер компанія купує природний газ з Європейських країн на реверсі і ціни при цьому відповідно прийнятніші в порівнянні з російськими. А для отримання вигідніших умов вони мають намір балансувати між закупівлями газу в Європі або в Росії.
Крім того, в компанії заявили, що залежність від постачань російського газу безпосередньо вже наступного року буде зведена до нуля. Оскільки прямі закупівлі російського газу менш вигідні порівняно з реверсными постачаннями з Європи. І тепер рішення відносно подальшого імпорту газу стоїть тільки за новими цінами на нього.
Проте, на думку економістів, такі оптимістичні заяви можуть бути передчасними, оскільки реверсом йде все той же російський газ і його прямі постачання можуть виявитися дешевше. Крім того, українським споживачам не варто розраховувати на те, що газ подешевшає для них. Навіть якщо і нові ціни на блакитне паливо знизяться, заявляють фахівці. Вартість газу можуть підняти кредити, за рахунок яких Україна його придбаватиме. У Європейського банку реконструкції і розвитку ми вже позичили триста мільйонів доларів, і ще півмільярда пообіцяв видати Всесвітній банк. Поки ж тенденція падіння вартості газу у світі продовжує зберігатися. Із-за глобального падіння газ стає товаром з нижчими цінами.

Опубликовано: 02.11.2015 18:59

Объемы потребления российского газа сократились в три разаВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia