Читай.net     
♦ Экономика

Нова хвиля “банкопаду”

Нова хвиля “банкопаду”

Попри те, що протягом останнього часу в Україні закрилась рекордна кількість фінансових установ, громадянам пророкують нову хвилю банківської кризи, пов’язану із особливостями процесу їхньої докапіталізації. І наслідком цього може стати відхід із фінансового ринку ще сорока банків.

Таку точку зору висловив керуючий партнер міжнародної юридичної компанії «Неоклеус і Довбенко» Андрій Довбенко, передає Корупція Маркет

За його словами, банкірів ставлять перед вибором: або заплатити за капіталізацію згідно із спрощеною процедурою, зробити корпоративне злиття або піти з ринку.

«Цей вибір – обов’язковий для переважної більшості вітчизняних банків», – пише експерт у своєму блозі для видання «НВ».

Довбенко наголошує, що вже зараз дві третини від їх загальної кількості фінансових установ в Україні порушують вимоги Нацбанку за розміром статутного капіталу.

«Більше 40 з них вже до 11 липня 2017-го повинні збільшити статутний капітал до 200 млн грн. А до 2024-го всі виживші  банки будуть зобов’язані капіталізуватися вже до 500 млн грн», – підкреслює він.

Масла у вогонь підливає закон, за яким обіцяють скорочення самого терміну процедури до капіталізації до трьох місяців.

«Виходячи з цього, закон має бути прийнятий у березні, оскільки перший дедлайн – вже через три місяці. Якщо законодавці затягнуть з вирішенням питання, то 40 банків, які мають статутний капітал не менше 200 млн грн, ризикують в липні достроково завершити свою професійну місію», – підсумував експерт.
 

Опубликовано: 14.03.2017 22:12Ваше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia