Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

УВАГА, ВОДІЇ! Ви будете шоковані тим сюрпризом, який вам приготували

УВАГА, ВОДІЇ! Ви будете шоковані тим сюрпризом, який вам приготували
У Верховній Раді хочуть прийняти за основу законопроект про посилення відповідальності за порушення правил паркування авто на місцях, призначених для громадян з обмеженими можливостями.

Відповідний проект постанови на днях з'явився в парламенті, пішетUBR.

Сам законопроект під номером 5629 був поданий до ВР напередодні нового року - 30 грудень 2016 г. - з подачі Кабміну. У передсвятковій метушні документ залишився практично непоміченим автомобільної громадськістю. Тим часом, він, в разі прийняття (воно більш ніж ймовірно), з огляду на «соціальність» теми і урядові рекомендації, може істотно посилити і без того непросте життя українських водіїв в умовах перевантажених транспортом мегаполісів.

У законопроекті прописано відразу кілька важливих нововведень.

По-перше, вводяться штрафи за парковку на місці, розміченому як інвалідне. Платити доведеться чимало - 60 неоподаткованих мінімумів, а це 1020 грн. Стільки ж водій ризикує віддати і за перешкоди, створювані його авто інвалідного транспорту.

По-друге, водіїв, «з явними ознаками інвалідності» законодавчо не зможуть залучати до відповідальності за створення аварійної ситуації на дорогах. Всі інші учасники дорожнього руху за такий же проступок платять штраф у 40 неоподатковуваних мінімумів (680 грн.) Або позбавляються прав на рік.


По-третє, відсутність на парковках (в тому числі і біля житлових будинків) місць для інвалідів, тягне за собою штрафи для посадових осіб - 60 неоподатковуваних мінімумів (1020 грн.). А за повторно виявлене порушення доведеться заплатити вже 2040- 2550 грн. Безкоштовних майданчиків для осіб з обмеженими можливостями має бути не менше 10% від загального числа місць. Причому, ця вимога стосується не тільки платних парковок, але і парковок у дворах житлових будинків. В цьому випадку відповідати за недотримання законодавства доведеться керівництву ЖЕКу або ОСББ.

В-четвертих, якщо на парковці немає спеціально обладнаних місць для інвалідів, такими вважаються будь-які місця, які займуть водії з обмеженими можливостями.

По-п'яте, авто, припарковане на безкоштовних «інвалідних місцях» може бути примусово евакуйовано на штрафмайданчик.

Варто зазначити, що чинне законодавство прописує вимоги щодо облаштування паркувальних місць для інвалідів. Але штрафів за порушення немає, та й виконання самої норми особливо ніхто не контролює. Плюс - в українському суспільстві поки не дуже прийнято поступатися місцем особам з обмеженими можливостями, тому вітчизняні водії без зайвих докорів сумління спокійно паркуються «на знак».

Поки неясно, чи змінить щось новий законопроект. Але той факт, що він лише загострить і без того високий градус напруги в нашому суспільстві, не викликає сумніву. Тим більше, що документ містить чимало пунктів, які відкривають можливості для корупції. Скажімо, в проекті не вказано, хто саме буде вирішувати, чи є у водія-порушника «явні ознаки інвалідності». По суті, користуючись цією лазівкою, можуть виходити сухими з води імениті лихачі, що спровокували резонансні ДТП.

Сумнівно виглядає і норма про те, що будь-яке місце, зайняте машиною інваліда, автоматично вважається інвалідним. Незрозуміло, а як бути, якщо на парковці виявляться зайнятими всі місця. У цьому випадку, за логікою законопроекту, один з «звичайних» автомобілів може вважати таким, що припаркувався на недозволеному місці, а його власнику буде світити штраф в 1020 грн.
Опубликовано: 21.02.2017 22:20

ВНИМАНИЕ, ВОДИТЕЛИ! Вы будете шокированы тем сюрпризом, который вам приготовилиВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia