Читай.net     
♦ Авто-недвижимость

Розмова по душам

Розмова по душам
Напередодні будь-якої грандіозної події, що припускає приїзд іноземних туристів в Україну, всіх починає хвилювати питання доріг . Точніше, його якості. Підґрунтя цього хвилювання, ймовірно, полягає в сумніві в тому, чи захоче іноземець приїхати ще раз і залишити свої гроші в Україні. Нещодавно журналіст поговорив по душах з Євгеном Прусенко, головою Держслужби автодоріг України.
- У яких українських містах дороги номінально якісніше?
- Ви трохи переплутали призначення даного питання. Ми відповідаємо за стан доріг загального користування, тобто ті, що проходять між містами. А в самих пунктах відповідають місцеві влади. Звичайно, наші дороги залишають бажати кращого. Вони сформовані в минулому сторіччі, в 60 -х рр. І за століття 170 тисяч кілометрів порядком зносилися. Нами передбачені реконструкції з багатьох напрямків.
- Намічати розширення і реконструкцію Гостомельського шосе. На якому етапі роботи?
- Виявилося, що специфіка траси Київ - Ягодин така, що розширенню практично не підлягає. На великому протязі дорога впирається в ліс, паркани, тротуари. Намагаємося поліпшити її проїжджу частину.
- Колись піднімалося питання про платні українські дороги - обіцяли їх більш високу якість. Сьогодні мовчать. Питання повністю проігноровано або тимчасово відкладено?
- Ідея не відкинута, хоча зустрінута різними думками. У всьому світі існують платні дороги, які будувалися на принципі приватно-державного партнерства або умовах концесії. Подивіться на дороги Франції - 8,5 тисяч з 11 тисяч платні, у відмінному стані, доглянуті. Але негативний досвід також трапляється , як наприклад, в Угорщині. Там дві платні дороги виявилися людям не по кишені, і державі довелося терміново концесію викуповувати.
- Приїзд гостей з-за кордону часто викликає подив останніх. Наші знаки на дорогах їх просто заплутують. Зокрема, мої друзі намагалися подорожувати самостійно, але закинули цю ідею і їздять тільки зі мною. Чи буде наведений порядок?
- Звичайно , я можу відговоритися і переслати питання місцевій владі , але ситуація дійсно така. Ми працюємо над цим, навіть плануємо встановити світлодіодні знаки  на трасах. Без грошей це неможливо, тому шукаємо способи, спонсорів. Установка знаків у містах на совісті місцевої влади. Не думаю , що хтось з мерів може похвалитися наявністю правильних знаків в його єпархії, але така сумна реальність.
Опубликовано: 19.05.2014 23:10

Разговор по душамВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
bitstarz australia