Читай.net     
♦ Спорт

Медіаправа повинні приносити гроші футбольним клубам

Медіаправа повинні приносити гроші футбольним клубам
Клуби європейських футбольних ліг - це еталон «гарної гри» і професійного менеджменту для вітчизняних молодих спортсменів. В рамках вивчення зарубіжного досвіду гравцями української Прем'єр-ліги, була скликана прес-конференція з представниками основних європейських футбольних ліг - іспанської Ла Ліги і французької Ліги 1. Президентом Ла Ліги Хав'єром Табас і представником Ліги 1 Жером Перлемутер (Франція) був розказаний досвід взаємодії з медіа індустрією.

За словами Хав'єра Табас, період 1990 -2015 років був ознаменований для іспанського медіа простору, як час відсутності централізації прав в цій галузі. Це призводило до щорічного нарощування боргів - держава недоотримувала прибуток від футбольних клубів. Критичною відміткою стала цифра в 800 млн євро заборгованості. Тоді, іспанська влада два роки тому підписали закон, що передбачає централізацію медіаправ для футбольних клубів.

З моменту вступу закону в силу і за станом на сьогоднішній день розміри боргових зобов'язань знизилися до 100 мільйонів. Такі фінансові показники не позначилися на зарплати гравців - все виплати проводяться вчасно і в повному обсязі. Іспанська Ла Ліга вибрала платну модель телетрансляції. Ціна була оптимізована, конкуренція виведена на максимальний рівень.

У підсумку, ціна на перегляд трансляцій матчів стала нижче для шанувальників футболу, а рівень доходів клубів зріс в два рази. У Франції, незважаючи на високий рівень доходів, ця модель поки не прижилася, тому клуби підписують контракти з безкоштовним відео сервером Ютуб.

Опубликовано: 08.04.2017 21:22

Медиаправа должны приносить деньги футбольным клубамВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: