Читай.net     
♦ Неопознаная Наука

Чому українцям доводиться платити за тепло на 500 гривень більше

Чому українцям доводиться платити за тепло на 500 гривень більше
Українцям почали приходити перші платіжки за лютий. Незважаючи на те, що друга половина місяця була теплою, на сумах в квитанціях це майже не позначилося. Крім того, комунальники заробляють на загальних коридорах в парадних - за них доводиться платити як за власну квартиру, пишуть Вести.

У Дніпрі мешканцям будинку за адресою Запорізьке шосе, 68, рахунки за тепло прийшли ще більше, ніж за холодний січень, в середньому на 500 грн. Господарі двокімнатної квартири повинні заплатити близько 2000 грн, а трикімнатної - 3000 грн.

«І це при тому, що в лютому 28 днів, і місяць був набагато тепліше, ніж січень. Перераховувати не хочуть, кажуть, скільки витратили, стільки і платите », - розповіла мешканка будинку Валентина.

У Києві на бульварі Давидова жительці трикімнатної квартири прийшла платіжка на 1300 грн. «За січень 1500 грн. Різниця є, але надто маленька як для теплого і короткого лютого », - говорить Юлія.

«А нам за 76 кв. м прийшов рахунок на 3100 грн, точно такий, як і за січень. Вважають як хочуть, і нічого їм не доведеш », - обурена Вікторія Святова.

До речі, тепловики тепер придумали новий спосіб, як заробляти на мешканцях, які встановили лічильники в квартирах. «Мій лічильник нарахував 750 грн за три батареї в квартирі. А мені накинули в «Київенерго» ще 500 грн за опалення місць загального користування в коридорі. Але ж за коридор платять всі, значить сума повинна бути значно менше. Я платити не збираюся. А наполягатимуть, буду по 2 грн платити. Начебто, і не відмовляюся, а платежі бійся років на тридцять », - каже киянин Роман Сабодаш.

Така ж ситуація і в Харкові. «Ми вже підпису в будинку збираємо з приводу цих загальних місць в будинку. Таке враження, що там має бути натоплено, як у пеклі. А насправді там батареї ледве дихають. Це просто хитрість комунальників - доплачуємо за тих, хто не платить, і за тих, хто економить », - розповіла харків'янка Жанна Коваленко.

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко каже, що мешканці мають право провести аудит виставлених їм рахунків. «Оформляйте заявку і вимагайте, щоб вам надали суму гігакалорій, а також щоб представники КП показали вам техпаспорт будинку. Там вказані всі житлові та нежитлові приміщення. І все це можна прорахувати. Всі, хто це робив, з'ясовували, що їх обманюють на 30%. Якщо «Київенерго» або інша поставляє тепло організація відмовляється надати вам дані, то ви маєте право не платити. Тому що споживач, який не розуміє за що платить, може цього не робити », - пояснив Кучеренко.

Економічний експерт Олександр Охріменко зазначив, що нам не варто чекати менших рахунків за лютий. «У нас діє застаріла, ще радянська система обліку. Диспетчери не можуть за один останній день місяця зняти всі показники з будинкових лічильників, їм на це потрібно два тижні. Тобто фактично ми зараз платимо за свідчення січня. А наступного разу, коли прийдуть платіжки за березень, ми будемо платити за свідчення лютого. Теоретично там рахунки повинні бути менше, але що буде на практиці - подивимося », - каже Охріменко.

За словами експерта, постачальники тепла повинні були за свій рахунок кожному в квартиру встановити індивідуальний лічильник і знімати показання за допомогою комп'ютерних технологій.

«Так, як це відбувається з мобільним зв'язком. Ми ж самі не счфітаем кожна розмова або СМС-повідомлення, все робиться автоматично », - сказав Охріменко. Правда, в «Київенерго» запевняють, що до наступного опалювального сезону обладнають усі будинкові лічильники столиці модемами дистанційної передачі даних.    


Опубликовано: 16.03.2017 22:42

Почему украинцам приходится платить за тепло на 500 гривен большеВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии:
BaksPiody
02.10.2017 03:04