Читай.net     
♦ Экономика

Опалення в Україні буде дешевше

Опалення в Україні буде дешевше
В останні дні опалювального сезону, коли громадяни України сподівалися «видихнути» після значного подорожчання опалення та значних фінансових витрат протягом останніх шести місяців, уряд «обрадувало» співвітчизників нововведеннями у вигляді обов'язкової абонплати за транзит газу в квартири украінцев.Еслі не вдаватися в складні розрахунки і формули, то українцям доведеться платити за газ для квартир з газовим лічильником майже в 4 рази більше, а для власників житла без лічильників, але з побутовими газовими приладами - в 5-8 раз більше.

За словами голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКУ) відомство виступить з ініціативою знизити в країні тариф на централізоване опалення для громадян, які проживають в багатоквартирних будинках з газовими плитами. Такий крок компенсує зростання газового тарифу при користуванні лише газовою плитою, після того, як було прийнято рішення стягувати високу абонентську плату за його доставку.

Голова Комісії повідомив, що абонплату за газ для жителів багатоквартирних будинків, які користуються тільки газовими плитами введуть пізніше, ніж анонсувалося раніше. Цей період називають в НКРЕКУ адаптаційним. У цю категорію потрапляють споживачі, у яких найнижчі типорозміри (лічильники G 1,6 в квартирах тільки з газовою плитою).

За попередніми розрахунками експертів, новий тариф принесе облгазам щорічний прибуток в розмірі 7,5-7,7 млрд гривень.

На сьогоднішній день в уряді і профільних відомствах ведуться дискусії щодо механізмів практичного застосування даного питання.

Опубликовано: 04.04.2017 16:05

Отопление в Украине будет дешевлеВаше имя/Ник:

Комментарий:Перегрузить

Комментарии Комментарии: